Магазин

Special OFFER од -20% на специјално издвоени производи
Новости
Дали сте спремни за ново изненадување од нашиот Online Shop? Само за Вас Sport Vision ви подготви Special OFFER на производи за кои Вие имате покажано голем интерес со специјално намалување од 20% само на нашиот Оnline shop. Одберете го конечно вашиот омилен производ и додате го во вашата колекција по неверојатна цена.
Подетално
SHOPPING DAY  - 20% намалување на целиот асортиман
Новости
Во сите мултибренд продавници на Sport Vision Macedonia добивате дополнителни -20% попуст на целиот асортиман.
Подетално
20% НАМАЛУВАЊЕ НА ЦЕЛИОТ АСОРТИМАН
Новости
23. МАЈ вторник, дополнителни 20% попуст на целиот асортиман само во Sport Vision Online shop-от. Искористете ја оваа ЕКСТРА понуда да ги израдувате вашите најблиски или пак себеси со ново парче облека, обувки или дополнителна спортска опрема. 
Подетално
Комбинирај во мултибренд продавниците
Новости
Со купени три производи добивате НЕВЕРОЈАТНО НАМАЛУВАЊЕ од -10% попуст на најскапиот производ, -20% намалување на вториот поевтин производ и -30% попуст на третиот производ со најниска цена.
Подетално
Со вистинските патики до посакуваната цел
Новости
За подобри перформанси, побрзо трчање и за леснотија при секој чекор Sport Vision од 18ти април до 6ти мај овозможи -20% попуст на running патики
Подетално
НОВА CHAMPION КОЛЕКЦИЈА – НАМЕНЕТА ЗА АКТИВНИ ЖЕНИ
Новости
Champion е добро познат бренд кој се издвојува по тоа што, покрај спортската гардероба која e идеална за активни тренинзи, трчање или теретана, дава и опуштен дневен изглед.
Подетално
NIKE AIR ZOOM VOMERO 12 - Патики наменети за оние кои активно трчаат
Новости
Благодарејќи на најновите технолошки процеси во изработката на патиките, тимот на Nike дизајнери успешно спои неколку технологии кои го олеснуваат движењето, даваат флексибилност и истовремено овозможуваат одлична издржливост на патеката.
Подетално
Adidas BOOST - Дизајнирани за големи постигнувања
Новости
На радост на сите љубители на трчањето, оваа пролет на пазарот на Македонија пристигнаа нови, стилизирани патики со уникатна и револуционерна BOOST технологија. 
Подетално
ГОЛЕМА распродажба во ОХРИД!
Новости
Од 12.ти (среда) до 15.ти април (сабота) ГОЛЕМА SPORT VISION РАСПРОДАЖБА во Охрид, на адреса ул. 7 Ноември (Објект КАМ – поранешен ОТЕКС). 
Подетално
#NEOboomerang - НАГРАДЕН КОНКУРС
Новости
На Sport Vision Facebook и Instagram страниците се организира конкурс #NEOboomerang во кој ќе учествуваат учесници кои своите boomerang видеа ќе ги поставуваат на својот Instagram или Facebook профил со #NEOBoomerang и #sportvisionmk и тагирање на @SportVisionMacedonia
Подетално
adidas NEO: микс на спортски и моден стил
Новости
Зошто да изберете само еден стил, кога може да ги имате сите: аdidas NEO го овозможува тоа, мешање на спортски и моден стил во современ дизајн. 
Подетално
ПАТИКИ ЗА НОВИ ПРЕДИЗВИЦИ - PRINT SMOOTH
Новости
REEBOK PRINT SMOOTH за трчање во стил
Подетално
HYPERVENOM 3 – КОПАЧКА ДИЗАЈНИРАНА ЗА НАПАЃАЧИ
Новости
Новата Nike Hypervenom 3 копачка пред се е дизајнирана за две работи: брза промена на траекторијата на движење и силен шут.
Подетално
REEBOK CROSSFIT ® NANO 7
Новости
НАЈДОБРИТЕ ПАТИКИ ЗА ТРЕНИНГ ЈА ОТВАРААТ 2017. ГОДИНА - REEBOK CROSSFIT ® NANO 7
Подетално
Sport Vision ја освои најновата Best Buy Award за 2017/2018 година во Македонија
Новости
Sport Vision е носител на признанието Best Buy Award во Македонија за 2017/2018 година
Подетално
НОВА КОЛЕКЦИЈА НА ADIDAS КОПАЧКИ „BLUE BLAST“
Новости
Фудбалерите како што се Mesut Ozil и Paul Pogba се предводници на едни од најдобрите светски фудбалски клубови. Adidas Football за таквите фудбалери специјално ги лансираше новите копачки ACE 17.1 primeknit како дел од колекцијата Blue Blast.
Подетално
ADIDAS AX2 MID GTX
Новости
ADIDAS AX2 MID GTX  е прав избор ако имате активности кои се одвиваат во природа како што се долгите прошетки или планинарењето.
Подетално
Внимание, внимание – СЕЗОНСКО НАМАЛУВАЊЕ
Новости
Sport Vision големото сезонско намалување ќе Ве воодушеви. Не двоумете се да не посетите и да дознаете што тимот на Sport Vision подготвил за Вас
Подетално