за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Јакна

по страна
Filtriraj
Освежи филтри
Пол
Возраст
Бренд
Намена
Боја
Материјал/технологија
Големина
Цена
maski
47
48
49
50
2XL
2XL-T
3XL
47 1/3
47.5
48 2/3
48-49
48.5
49 1/3
49.5
50 2/3
50.5
51.5
52.5
XXL
108 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна DQ4234-696
Машка јакна
9.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1276-1WV-499
Машка јакна
27.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1275-1WV-68
Машка јакна
28.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1209-2WX-99
Машка јакна
26.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1442361010
Машка јакна
3.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A853I4D51
Машка јакна
15.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA233M500-01
Машка јакна
18.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DX0539-010
Машка јакна
5.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:4
Јакна FB8185-077
Машка јакна
15.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA223M504-68
Машка јакна
13.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA233M502-01
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Машка јакна
20.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA233M504-54
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Машка јакна
9.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2050641346
Машка јакна
17.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1693931278
Prosecna ocena:
ocene
2
ocene
2
Машка јакна
8.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA233M507-01
Prosecna ocena:
ocene
2
ocene
2
Машка јакна
12.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA233M541-62
Машка јакна
12.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA233M504-62
Машка јакна
9.390 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Спортските јакни веќе неколку сезони се помеѓу приоритетите на листата за купување на облека кај спортистите. Уште од самото настанување, поминаа низ трансформација, па денес, во зависност од спортот со кој се занимавате, можете да одберете машка јакна, женска јакна или детска јакна, за трчање, скијање, тренинг...
 

Изработени од посебни материјали, во чија изработка се користени бројни модерни технологии кои значително допринесуваат за подобро и полесно движење за време на физичките активности, јакните спаѓаат во опрема која е неопходна за во зима, меѓутоа и во пролет и есен. Во оваа група секако дека се вбројуваат ски јакните од брендовите Ellesse, Colmar и Helly Hansen, меѓутоа и јакни за тренинг и трчање. Љубителите на скијање, во понудата на Sport Vision со сигурност ќе ги пронајдат и адекватните чизми и кондури, додека на професионалците и рекреативците чија омилена активност е трчањето, покрај јакна, во нашата понуда ќе ги најдат и соодветните патики за трчање.

Понудата на Sport Vision ја сочинуваат и lifestyle јакни, кои со задоволство ќе ги носите во секојдневните варијанти. Она што не смее да се изостави се јакните за деца. Од нив ги издвојуваме јакните за бебиња, за момчиња и девојчиња, кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Бидете подготвени за секоја физичка активност и за сите годишни времиња! Целата понуда наменета за сите спортисти веќе е достапна на Sport Vision Online Shop.