за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Најчестo поставувани прашања


ДАЛИ ВИ Е ПОТРЕБНА ПОМОШ? КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ НА ТЕЛЕФОНСКИОТ БРОЈ 02/3055-222 ИЛИ ПАК НА ЕМАИЛ.

Процесот на нарачување е едноставен. Нарачувањето се врши страната во неколку чекори. Одберете го посакуваниот производ, кликнете на потребната големина и полето Купи. Потоа кликнете на полето Моја Корпа. Пополнете ги сите потребни полиња и на крајот кликнете на полето Потврди нарачка. Упатсво за креирање на нарачка можете да пронајдете ОВДЕ.
 

Повеќе детали за да направите рекламација можете да погледнете ОВДЕ.

Ве замолуваме во тој случај да не контактирате на телефонскиот број 023 055 222 и ние ќе ја извршиме нарачката за Вас. 

Ваучер можете да искористите доколку сте регистрирани и најавени на нашата страна. Во делот корпа под нарачани производи ќе имате поле Внеси тикет, каде го внесувате Вашиот ваучер. Повеќе детали за начинот на купување можете да погледнете ОВДЕ.

Можете да бидете рефундирани за нарачаните продукти, повеќе детали можете да погледнете ОВДЕ.

Можете, но тоа треба да го сторите во рок од 30 минути откако ќе ја направите нарачката. Исто така тоа можете да го направите и на телефонскиот број 023 055 222  или пак на емаил online@sportvision.mk.

Можно е да извршите замена на големината на порачаниот производ, повеќе детали можете да погледнете ОВДЕ.

Потребно е да кликнете на Пријавете се, потоа на линкот Ја заборавивте лозинката? Во новиот прозорец внесете го вашиот емаил на кој ќе пристигне линк за замена на лозинката.

Работни денови: 08:00-17:00 часот

Сабота: 09:00-16:00 часот

Производите купени онлајн не е можно да се заменат или рекламираат во малопродажните објекти на SportVision, начинот на замена на производи можете да го пронајдете ОВДЕ додека начинот на рекламирање на продуктите можете да го пронајдете ОВДЕ.

Нема ограничувања за минималниот износ на корпата! Нарачајте што и да посакате, и за сите нарачки над 2990 ден. испораката е бесплатна. За нарачки чија вредност е помала од 2990 ден, доставата изнесува 150 ден.

Во овој момент не е можна испорака на производи надвор од Македонија, во моментот кога опцијата ќе биде овозможена ќе добиете известување.

Курирските служби Post Express и Eco Logistic (екстерни фирми кои вршат достава за нас) пратките ги доставуваат на адресата за испорака секој работен ден 08:00 до 16:00 часот, и сабота од 09:00 до 14:00 часот. Повеќе информации можете да пронајдете ОВДЕ.

Ден пред испораката ќе добиете е-маил порака на адресата која што сте ја оставиле при креирање на вашата нарачка за да Ве известиме за денот на испорака. На денот на испорака ќе Ви пристигне потврдна СМС порака од курирската служба со известување дека на тој ден ќе имате испорака од Sport Vision. Половина час пред испораката ќе бидете исконтактирани од страна на курирот за да може да потврдите дали сте на наведената адреса.

Испораката се извршува секој работен ден 08:00 до 16:00 часот, и сабота од 09:00 до 14:00 часот.

За сите нарачки над 2990 ден. испораката е бесплатна. За нарачки чија вредност е помала од 2990 ден. доставата изнесува 150 ден.

Во тој случај курирот ќе Ви испрати СМС порака за да можете да договорите друг термин за испорака. Доколку не го контактирате курирот тој секако ќе се обиде да изврши испорака наредниот ден.

Нарачаните производи од страната на www.sportvision.mk може да се платат на рати.

Својата онлајн нарачка може да ја платите користејќи платежни картички на Visa, Visa Electron, MasterCard, или Maestro. Картичката мора да биде одобрена од страна на банката на издавачот за online (Internet) плаќање. Повеќе детали за онлајн плаќање може да прочитате ОВДЕ.

Сите плаќања мораат да бидат направени во денари. Доколку се плаќа со платежна картичка од странски банки, денарскиот износ при трансакцијата ќе биде конвертиран по курсот на Народна Банка на Македонија, односно по курсот на операторите кои работат со платежната картичка (Банката).