за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Копачки

по страна
Filtriraj
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Возраст
Големина
Прикажи повеќе
Цена
maski
unisex
vozrasni
17 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Копачки за возрасни
4.888 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Копачки DJ4978-700
Машки копачки
17.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Копачки за возрасни
3.388 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Копачки DV4344-700
Копачки за возрасни
3.221 ДЕН
Заштеда 15%
3.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Копачки DJ4977-700
Копачки за возрасни
18.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Копачки за возрасни
9.288 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Копачки за возрасни
5.588 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Копачки за возрасни
5.588 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Копачки за возрасни
13.589 ДЕН
Заштеда 15%
15.988 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Копачки за возрасни
12.790 ДЕН
Заштеда 20%
15.988 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Копачки за возрасни
11.510 ДЕН
Заштеда 20%
14.388 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Машки копачки
10.491 ДЕН
Заштеда 25%
13.988 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Копачки 81682U-KQF
Машки копачки
5.994 ДЕН
Заштеда 40%
9.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Копачки 81650U-JLQ
Машки копачки
5.934 ДЕН
Заштеда 40%
9.890 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Не се вели без причина дека копачките не го прават играчот, меѓутоа многу му помагаат на теренот. Без оглед дали сте професионалец или почетник, млад или искусен фудбалер, ова парче од опрема морате да го бирате со посебно внимание. Најважно е тие целосно да ви одговараат, т.е. да ви бидат удобни од секој аспект.

Одберете ги според стилот на вашата игра, меѓутоа и според позицијата на која играте. Од таа причина на голманите им се потребни копачки кои ќе им обезбедат сигурност и стабилност на теренот, на играчите во одбрана им требаат модели кои ќе им обезбедат поголемо ниво на заштита, додека на играчите во напад им се потребни копачки кои нема да ги успоруваат на теренот. Исто така и временските услови играат голема улога при одбирањето на копачки. Сосема е поразлично да се игра на влажна подлога, а сосема поразлично на тврда и сува подлога, па затоа имајте го тоа на ум при купување на копачки.

Уште еден важен совет – доколку имате празен простор помеѓу петата и крајот на лежиштето, во тој случај копачките ви се големи. Тие не треба да бидат ниту мали, бидејќи ќе ви бидат непријатни за носење, а тоа не е добро. Затоа, водете сметка за секој детаљ, па дури и најситниот целосно да ви одговара, бидејќи само така ќе постигнете многу подобри резултати на теренот. Машки копачки од брендовите Nike, adidas или Umbro нарачајте ги на Sport Vision Online shop. Ви овозможивме бесплатна достава, меѓутоа и замена на големината и моделите, доколку не ви одговара моделот кој го имате нарачано да го замените со друг.