за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Landing Nike

НОВА КОЛЕКЦИЈА

Впечатливи бои, одлични кроеви и најнови трендови кои ги очекуваат сите љубители на спортскиот стил.
Погледнете ја понудата за мажи и жени.

ДЕЦА

 Најмалите, но и најголемите љубители на брендот Nike ќе уживаат во убавото време и игри на отворено додека ги носат моделите од новата колекција за деца.

Пролетни бои, разиграни дезени и удобни кроеви ќе бидат со секој чекор на вашите малечки. 

ТРЕНИНГ
Чувајте ја вашата форма на врвно ниво!
Погледнете ја Nike колекцијата за тренинг во која ќе уживате. Сите модели сега се достапни во нашиот Online shop.

ТРЧАЊЕ
Ако барате опрема за трчање која ќе ви помогне да поставите нови рекорди, Nike колекцијата за трчање е вистинскиот избор за вас.
Погледнете ги обувките, облеката и опремата и изберете модели кои ќе ви бидат најголема поддршка, без оглед на бројот на поминати километри.

КОШАРКА
За љубителите на кошарката, издвојуваме понуда на Nike модели. Уживајте во магијата
на играта и носете обувки и облека што ги носат кралевите на кошарката.