за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Јакна

по страна
Filtriraj
Категорија
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Возраст
Материјал/технологија
Големина
Цена
trcanje
26 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна FN2575-208
Женска јакна
10.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна DX1041-850
Женска јакна
7.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1380868-001
Машка јакна
4.753 ДЕН
Заштеда 30%
6.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DX0288-532
Женска јакна
5.634 ДЕН
Заштеда 40%
9.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна DX1041-756
Женска јакна
4.554 ДЕН
Заштеда 40%
7.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Женска јакна
3.212 ДЕН
Заштеда 30%
4.588 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна FB4694-010
Женска јакна
3.843 ДЕН
Заштеда 30%
5.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1374229-100
Машка јакна
5.033 ДЕН
Заштеда 30%
7.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1373664-437
Машка јакна
5.394 ДЕН
Заштеда 40%
8.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Женска јакна
4.752 ДЕН
Заштеда 30%
6.788 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Машка јакна
3.072 ДЕН
Заштеда 30%
4.388 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DX1037-010
Женска јакна
3.913 ДЕН
Заштеда 30%
5.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1374472-767
Женска јакна
8.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1374542-558
Машка јакна
6.503 ДЕН
Заштеда 30%
9.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Машка јакна
3.492 ДЕН
Заштеда 30%
4.988 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DQ6518-652
Машка јакна
5.934 ДЕН
Заштеда 40%
9.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Женска јакна
5.662 ДЕН
Заштеда 30%
8.088 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Машка јакна
4.752 ДЕН
Заштеда 30%
6.788 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна CZ9070-334
Машка јакна
5.033 ДЕН
Заштеда 30%
7.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DD5644-010
Машка јакна
5.453 ДЕН
Заштеда 30%
7.790 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DD6847-507
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Женска јакна
3.054 ДЕН
Заштеда 40%
5.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Машка јакна
5.588 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Машка јакна
2.573 ДЕН
Заштеда 40%
4.288 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DD6009-673
Женска јакна
3.054 ДЕН
Заштеда 40%
5.090 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Спортските јакни веќе неколку сезони се помеѓу приоритетите на листата за купување на облека кај спортистите. Уште од самото настанување, поминаа низ трансформација, па денес, во зависност од спортот со кој се занимавате, можете да одберете машка јакна, женска јакна или детска јакна, за трчање, скијање, тренинг...
 

Изработени од посебни материјали, во чија изработка се користени бројни модерни технологии кои значително допринесуваат за подобро и полесно движење за време на физичките активности, јакните спаѓаат во опрема која е неопходна за во зима, меѓутоа и во пролет и есен. Во оваа група секако дека се вбројуваат ски јакните од брендовите Ellesse, Colmar и Helly Hansen, меѓутоа и јакни за тренинг и трчање. Љубителите на скијање, во понудата на Sport Vision со сигурност ќе ги пронајдат и адекватните чизми и кондури, додека на професионалците и рекреативците чија омилена активност е трчањето, покрај јакна, во нашата понуда ќе ги најдат и соодветните патики за трчање.

Понудата на Sport Vision ја сочинуваат и lifestyle јакни, кои со задоволство ќе ги носите во секојдневните варијанти. Она што не смее да се изостави се јакните за деца. Од нив ги издвојуваме јакните за бебиња, за момчиња и девојчиња, кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Бидете подготвени за секоја физичка активност и за сите годишни времиња! Целата понуда наменета за сите спортисти веќе е достапна на Sport Vision Online Shop.