Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Јакна

по страна
Filtriraj
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Прикажи повеќе
Возраст
Големина
Прикажи повеќе
Цена
zenski
unisex
vozrasni
24 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна CU5544-010
Јакната Nike Air Coach ќе ви овозможи да уживате без оглед на временските услови. ...
Женска jакна
array(0) {
}
4.412 ДЕН
Заштеда 15%
5.190 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
adidas MARATON TRANSLUCENT JACKET е женска спортска јакна за трчање. Удобна е и лесна ...
Женска јакна
array(0) {
}
4.641 ДЕН
Заштеда 25%
6.188 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
adidas MARATON TRANSLUCENT JACKET е женска спортска јакна за трчање. Удобна е и лесна ...
Женска јакна
array(0) {
}
4.641 ДЕН
Заштеда 25%
6.188 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
adidas FAST PRIMEBLUE 1/2 ZIP JACKET е женска јакна за трчање што ви овозможува да трча...
Женска јакна за трчање
array(0) {
}
3.441 ДЕН
Заштеда 25%
4.588 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна BV3939-101
NIKE W NSW WR JKT FEM JKT е женски дуксер со капуљача. Тој е многу удобен и ќе ви овозм...
Женски дуксер
array(0) {
}
4.118 ДЕН
Заштеда 25%
5.490 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 6 53102 616 I-990
array(0) {
}
6.593 ДЕН
Заштеда 25%
8.790 ДЕН
Големина
18
20
22
24
26
28
30
32
34
36
38
40
42
44
46
48
50
52
54
56
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 598957-01
array(0) {
}
3.443 ДЕН
Заштеда 25%
4.590 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна CU5928-010
Женскиот дуксер Nike SPORTSWEAR HERITAGE POLYKNIT JACKET можете да го носите во која би...
Женски дуксер
array(0) {
}
2.863 ДЕН
Заштеда 30%
4.090 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 583532-16
array(0) {
}
3.293 ДЕН
Заштеда 25%
4.390 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 583532-01
array(0) {
}
3.293 ДЕН
Заштеда 25%
4.390 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 112326-GS554
array(0) {
}
3.295 ДЕН
Заштеда 50%
6.590 ДЕН
Големина
XXS
XS
S
M
L
XL
2XL
3XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна CHA201F500-01
array(0) {
}
2.195 ДЕН
Заштеда 45%
3.990 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна CHA201F501-01
array(0) {
}
2.994 ДЕН
Заштеда 40%
4.990 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
adidas W URBAN W. RDY е женска јакна отпорна на дожд и ветер со модерен крој и дизајн. ...
Женска јакна
array(0) {
}
3.632 ДЕН
Заштеда 35%
5.588 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
adidas W VRCT JK е женска спортска јакна. Класичниот колеџ дизајн дава привлечен и впеч...
Женска јакна
array(0) {
}
3.403 ДЕН
Заштеда 45%
6.188 ДЕН
Големина
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 939438-011
array(0) {
}
6.104 ДЕН
Заштеда 35%
9.390 ДЕН
Големина
XS
S
M
L
XL
2XL
140
152
164
176
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
adidas W VRCT JK е женска спортска јакна. Класичниот колеџ дизајн дава привлечен и впеч...
Јакна
array(0) {
}
3.403 ДЕН
Заштеда 45%
6.188 ДЕН
Големина
XS
S
M
L
XL
XXL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
array(0) {
}
4.022 ДЕН
Заштеда 35%
6.188 ДЕН
Големина
XS
S
M
L
XL
XXL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 32481-000-00101
array(0) {
}
2.745 ДЕН
Заштеда 45%
4.990 ДЕН
Големина
36
38
40
42
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 32472-000-00200
array(0) {
}
5.350 ДЕН
Заштеда 55%
11.890 ДЕН
Големина
36
38
40
42
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна CHWS183201-2175
array(0) {
}
2.645 ДЕН
Заштеда 50%
5.290 ДЕН
Големина
34
36
38
40
42
44
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
array(0) {
}
4.393 ДЕН
Заштеда 45%
7.988 ДЕН
Големина
XS
S
M
L
XL
2XL
140
152
164
176
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1303113-090
array(0) {
}
4.516 ДЕН
Заштеда 60%
11.290 ДЕН
Големина
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
3XL
Pročitajte

Спортските јакни веќе неколку сезони се помеѓу приоритетите на листата за купување на облека кај спортистите. Уште од самото настанување, поминаа низ трансформација, па денес, во зависност од спортот со кој се занимавате, можете да одберете машка јакна, женска јакна или детска јакна, за трчање, скијање, тренинг...
 

Изработени од посебни материјали, во чија изработка се користени бројни модерни технологии кои значително допринесуваат за подобро и полесно движење за време на физичките активности, јакните спаѓаат во опрема која е неопходна за во зима, меѓутоа и во пролет и есен. Во оваа група секако дека се вбројуваат ски јакните од брендовите Ellesse, Colmar и Helly Hansen, меѓутоа и јакни за тренинг и трчање. Љубителите на скијање, во понудата на Sport Vision со сигурност ќе ги пронајдат и адекватните чизми и кондури, додека на професионалците и рекреативците чија омилена активност е трчањето, покрај јакна, во нашата понуда ќе ги најдат и соодветните патики за трчање.

Понудата на Sport Vision ја сочинуваат и lifestyle јакни, кои со задоволство ќе ги носите во секојдневните варијанти. Она што не смее да се изостави се јакните за деца. Од нив ги издвојуваме јакните за бебиња, за момчиња и девојчиња, кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Бидете подготвени за секоја физичка активност и за сите годишни времиња! Целата понуда наменета за сите спортисти веќе е достапна на Sport Vision Online Shop.