за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Јакна

по страна
Filtriraj
Категорија
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Возраст
Материјал/технологија
Големина
Прикажи повеќе
Цена
782 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна FN2575-208
Женска јакна
10.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA233F512-01
Женска јакна
7.973 ДЕН
Заштеда 30%
11.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна FB4521-386
Женска јакна
10.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна 57970682IO-390
Машка јакна
2.994 ДЕН
Заштеда 40%
4.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна LSA213F500-01
Женска јакна
5.733 ДЕН
Заштеда 30%
8.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DQ7348-206
Машка јакна
8.603 ДЕН
Заштеда 30%
12.290 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна STA213B504-31
Детска јакна
3.095 ДЕН
Заштеда 50%
6.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна LSA213M502-41
Машка јакна
5.634 ДЕН
Заштеда 40%
9.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна LSA223M504-91
Машка јакна
4.494 ДЕН
Заштеда 40%
7.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна LSA213M502-01
Машка јакна
6.414 ДЕН
Заштеда 40%
10.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 214389-1CL
Женска јакна
2.994 ДЕН
Заштеда 40%
4.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна FD7463-687
Машка јакна
3.633 ДЕН
Заштеда 30%
5.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 849406-01
Женска јакна
5.173 ДЕН
Заштеда 30%
7.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 587648-36
Женска јакна
3.633 ДЕН
Заштеда 30%
5.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна LSA213F500-52
Женска јакна
5.733 ДЕН
Заштеда 30%
8.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна STA223F507-01
Женска јакна
5.593 ДЕН
Заштеда 30%
7.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна STA213F504-01
Женска јакна
3.714 ДЕН
Заштеда 40%
6.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна LTS183151-02
Машка јакна
2.814 ДЕН
Заштеда 40%
4.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Женска јакна
3.073 ДЕН
Заштеда 30%
4.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA223F515-1A
Женска јакна
4.845 ДЕН
Заштеда 50%
9.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A853NQ4C1
Женска јакна
10.703 ДЕН
Заштеда 30%
15.290 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Спортските јакни веќе неколку сезони се помеѓу приоритетите на листата за купување на облека кај спортистите. Уште од самото настанување, поминаа низ трансформација, па денес, во зависност од спортот со кој се занимавате, можете да одберете машка јакна, женска јакна или детска јакна, за трчање, скијање, тренинг...
 

Изработени од посебни материјали, во чија изработка се користени бројни модерни технологии кои значително допринесуваат за подобро и полесно движење за време на физичките активности, јакните спаѓаат во опрема која е неопходна за во зима, меѓутоа и во пролет и есен. Во оваа група секако дека се вбројуваат ски јакните од брендовите Ellesse, Colmar и Helly Hansen, меѓутоа и јакни за тренинг и трчање. Љубителите на скијање, во понудата на Sport Vision со сигурност ќе ги пронајдат и адекватните чизми и кондури, додека на професионалците и рекреативците чија омилена активност е трчањето, покрај јакна, во нашата понуда ќе ги најдат и соодветните патики за трчање.

Понудата на Sport Vision ја сочинуваат и lifestyle јакни, кои со задоволство ќе ги носите во секојдневните варијанти. Она што не смее да се изостави се јакните за деца. Од нив ги издвојуваме јакните за бебиња, за момчиња и девојчиња, кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Бидете подготвени за секоја физичка активност и за сите годишни времиња! Целата понуда наменета за сите спортисти веќе е достапна на Sport Vision Online Shop.