за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Winflo 10
NIKE Winflo 10
NIKE Winflo 10
NIKE Winflo 10
NIKE Winflo 10
NIKE Winflo 10
NIKE Winflo 10
NIKE Winflo 10
NIKE Winflo 10
NIKE Winflo 10
Код на производ: DV4022-005
NIKE

NIKE Winflo 10

Код на производ: DV4022-005
Машките патики за трчање Nike Winflo 10 се одлични без разлика дали сте редовен тркач, почетник кој се надева дека трчањето ќе биде рутинско или едноставно ќе се одлучите за спонтано трчање за викенд. Овие патики имаат неутрална потпора и ви даваат рамнотежа, без разлика дали газите со петицата или со предниот дел. Тие се добри и за долги и за кратки патеки. Целосното амортизирање Nike Air ви дава меко, удобно чувство низ милји. Мека пена во средниот ѓон се комбинира со амортизацијата Nike Air за да ви даде прскање и еластично чувство. Нивната форма нуди повеќе простор за прстите во споредба со претходниот модел. Посилниот и пофлексибилен мрежест горен дел го подобрува чувството и удобноста додека одржува лесно, воздушесто чувство. Слоевите во пределот на прстите додаваат издржливост. Спецификација: Плиток профил Врвки Мрежест горен дел Nike Air амортизирање Среден ѓон од пена Неутрална поддршка.
7.490 ДЕН
7.490 ДЕН
5.992 ДЕН
Заштеда: 1.498 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Машките патики за трчање Nike Winflo 10 се одлични без разлика дали сте редовен тркач, почетник кој се надева дека трчањето ќе биде рутинско или едноставно ќе се одлучите за спонтано трчање за викенд. Овие патики имаат неутрална потпора и ви даваат рамнотежа, без разлика дали газите со петицата или со предниот дел. Тие се добри и за долги и за кратки патеки. Целосното амортизирање Nike Air ви дава меко, удобно чувство низ милји. Мека пена во средниот ѓон се комбинира со амортизацијата Nike Air за да ви даде прскање и еластично чувство. Нивната форма нуди повеќе простор за прстите во споредба со претходниот модел. Посилниот и пофлексибилен мрежест горен дел го подобрува чувството и удобноста додека одржува лесно, воздушесто чувство. Слоевите во пределот на прстите додаваат издржливост.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Врвки
 • Мрежест горен дел
 • Nike Air амортизирање
 • Среден ѓон од пена
 • Неутрална поддршка

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:7
  Патики DH0623-403
  10.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  Патики DM0822-103
  6.190 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Winflo 10
  Патики
  NIKE Winflo 10