за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната

Јакна

по страна
Filtriraj
Категорија
Освежи филтри
Пол
Намена
Брендови
Возраст
Материјал/технологија
Големина
Прикажи повеќе
Цена
outdoor
310 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA233F512-01
Женска јакна
7.973 ДЕН
Заштеда 30%
11.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна 57970682IO-390
Машка јакна
2.994 ДЕН
Заштеда 40%
4.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA223F515-1A
Женска јакна
4.845 ДЕН
Заштеда 50%
9.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A84IGKX71
Машка јакна
15.883 ДЕН
Заштеда 30%
22.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA223M504-68
Машка јакна
8.094 ДЕН
Заштеда 40%
13.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A82VUZU31
Машка јакна
11.814 ДЕН
Заштеда 40%
19.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA233M502-93
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Машка јакна
10.095 ДЕН
Заштеда 50%
20.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA233M502-01
Машка јакна
10.095 ДЕН
Заштеда 50%
20.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A3M17KOY1
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Женска јакна
15.393 ДЕН
Заштеда 30%
21.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A8261I0H1
Женска јакна
7.063 ДЕН
Заштеда 30%
10.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A857RM3U1
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Машка јакна
5.634 ДЕН
Заштеда 40%
9.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A825N79K1
Машка јакна
7.063 ДЕН
Заштеда 30%
10.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A5GM3KIB1
Машка јакна
15.883 ДЕН
Заштеда 30%
22.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A7WYKI0H1
Женска јакна
11.814 ДЕН
Заштеда 40%
19.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA233F503-01
Женска јакна
11.334 ДЕН
Заштеда 40%
18.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF00CG55OFV1
Машка јакна
10.143 ДЕН
Заштеда 30%
14.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A8261KT01
Женска јакна
6.054 ДЕН
Заштеда 40%
10.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна NF0A3C8D78M1
Машка јакна
14.693 ДЕН
Заштеда 30%
20.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA233M504-54
Машка јакна
4.695 ДЕН
Заштеда 50%
9.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2008291257
Машка јакна
8.514 ДЕН
Заштеда 40%
14.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна MNA233F507-01
Prosecna ocena:
ocene
4
ocene
4
Женска јакна
6.295 ДЕН
Заштеда 50%
12.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2051051397
Машка јакна
9.834 ДЕН
Заштеда 40%
16.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2050641346
Машка јакна
10.734 ДЕН
Заштеда 40%
17.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2011251424
Машка јакна
8.514 ДЕН
Заштеда 40%
14.190 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Спортските јакни веќе неколку сезони се помеѓу приоритетите на листата за купување на облека кај спортистите. Уште од самото настанување, поминаа низ трансформација, па денес, во зависност од спортот со кој се занимавате, можете да одберете машка јакна, женска јакна или детска јакна, за трчање, скијање, тренинг...
 

Изработени од посебни материјали, во чија изработка се користени бројни модерни технологии кои значително допринесуваат за подобро и полесно движење за време на физичките активности, јакните спаѓаат во опрема која е неопходна за во зима, меѓутоа и во пролет и есен. Во оваа група секако дека се вбројуваат ски јакните од брендовите Ellesse, Colmar и Helly Hansen, меѓутоа и јакни за тренинг и трчање. Љубителите на скијање, во понудата на Sport Vision со сигурност ќе ги пронајдат и адекватните чизми и кондури, додека на професионалците и рекреативците чија омилена активност е трчањето, покрај јакна, во нашата понуда ќе ги најдат и соодветните патики за трчање.

Понудата на Sport Vision ја сочинуваат и lifestyle јакни, кои со задоволство ќе ги носите во секојдневните варијанти. Она што не смее да се изостави се јакните за деца. Од нив ги издвојуваме јакните за бебиња, за момчиња и девојчиња, кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Бидете подготвени за секоја физичка активност и за сите годишни времиња! Целата понуда наменета за сите спортисти веќе е достапна на Sport Vision Online Shop.