за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Јакна

по страна
Filtriraj
Освежи филтри
Пол
Возраст
Бренд
Намена
Боја
Материјал/технологија
Големина
Цена
zenski
unisex
vozrasni
eco
25 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна FN2839-010
Женска јакна
8.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DQ6878-010
Женска јакна
12.383 ДЕН
Заштеда 30%
17.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DQ6888-010
Женска јакна
7.495 ДЕН
Заштеда 50%
14.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна FB4694-010
Женска јакна
2.745 ДЕН
Заштеда 50%
5.490 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Женска јакна
7.488 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Женска јакна
4.072 ДЕН
Заштеда 40%
6.788 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DX1037-010
Женска јакна
3.354 ДЕН
Заштеда 40%
5.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1115681-1388
Женска јакна
5.795 ДЕН
Заштеда 50%
11.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Женска јакна
4.448 ДЕН
Заштеда 45%
8.088 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1107732-3068
Женска јакна
10.014 ДЕН
Заштеда 40%
16.690 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1115611-2042
Женска јакна
9.863 ДЕН
Заштеда 30%
14.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1204132-5062
Женска јакна
10.773 ДЕН
Заштеда 30%
15.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1204132-3068
Женска јакна
9.234 ДЕН
Заштеда 40%
15.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Женска јакна
3.444 ДЕН
Заштеда 50%
6.888 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Женска јакна
5.992 ДЕН
Заштеда 40%
9.988 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DH7648-010
Женска јакна
3.595 ДЕН
Заштеда 50%
7.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DD6847-507
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Женска јакна
2.545 ДЕН
Заштеда 50%
5.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна DH4073-010
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Женска јакна
5.445 ДЕН
Заштеда 50%
10.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DD6009-673
Женска јакна
2.545 ДЕН
Заштеда 50%
5.090 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна DJ6997-100
Женска јакна
5.334 ДЕН
Заштеда 40%
8.890 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Спортските јакни веќе неколку сезони се помеѓу приоритетите на листата за купување на облека кај спортистите. Уште од самото настанување, поминаа низ трансформација, па денес, во зависност од спортот со кој се занимавате, можете да одберете машка јакна, женска јакна или детска јакна, за трчање, скијање, тренинг...
 

Изработени од посебни материјали, во чија изработка се користени бројни модерни технологии кои значително допринесуваат за подобро и полесно движење за време на физичките активности, јакните спаѓаат во опрема која е неопходна за во зима, меѓутоа и во пролет и есен. Во оваа група секако дека се вбројуваат ски јакните од брендовите Ellesse, Colmar и Helly Hansen, меѓутоа и јакни за тренинг и трчање. Љубителите на скијање, во понудата на Sport Vision со сигурност ќе ги пронајдат и адекватните чизми и кондури, додека на професионалците и рекреативците чија омилена активност е трчањето, покрај јакна, во нашата понуда ќе ги најдат и соодветните патики за трчање.

Понудата на Sport Vision ја сочинуваат и lifestyle јакни, кои со задоволство ќе ги носите во секојдневните варијанти. Она што не смее да се изостави се јакните за деца. Од нив ги издвојуваме јакните за бебиња, за момчиња и девојчиња, кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Бидете подготвени за секоја физичка активност и за сите годишни времиња! Целата понуда наменета за сите спортисти веќе е достапна на Sport Vision Online Shop.