за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Adizero Essentials
adidas Adizero Essentials
adidas Adizero Essentials
adidas Adizero Essentials
adidas Adizero Essentials
adidas Adizero Essentials
adidas Adizero Essentials
adidas Adizero Essentials
Код на производ: IT7585
adidas

adidas Adizero Essentials

Код на производ: IT7585
Код на производителот: KOQ11
adidas Adizero Essentials е машка јакна за трчање која ќе ве поддржи на вашата патека. Лесна и удобна, оваа јакна го комбинира класичниот идентитет на adidas со модерните иновации. Има патент со целосна должина што го олеснува прилагодувањето на нејзиниот отвор и го прави идеален за слоевитост. Кога времето се менува, неговата лесна ткаенина и завршетокот на DVR се тука за да ве заштитат од дожд и ветер и да ви помогнат да ги надминете километрите. Рефлексивните детали ве прават забележливи дури и кога видливоста е намалена, а некои ситници можете безбедно да складирате во страничните џебови со патент. Предизвикајте се да трчате на дожд и да се чувствувате силно и самоуверено. Спецификација: Машка јакна за трчање Доработка на DVR Целосна патент Странични џебови со патент Перфорирани панели за пазувите Направено од 100% рециклирани материјали.

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

4.288 ДЕН
4.288 ДЕН
3.430 ДЕН
Заштеда: 858 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Adizero Essentials е машка јакна за трчање која ќе ве поддржи на вашата патека. Лесна и удобна, оваа јакна го комбинира класичниот идентитет на adidas со модерните иновации. Има патент со целосна должина што го олеснува прилагодувањето на нејзиниот отвор и го прави идеален за слоевитост. Кога времето се менува, неговата лесна ткаенина и завршетокот на DVR се тука за да ве заштитат од дожд и ветер и да ви помогнат да ги надминете километрите. Рефлексивните детали ве прават забележливи дури и кога видливоста е намалена, а некои ситници можете безбедно да складирате во страничните џебови со патент. Предизвикајте се да трчате на дожд и да се чувствувате силно и самоуверено. Спецификација:

 • Машка јакна за трчање
 • Доработка на DVR
 • Целосна патент
 • Странични џебови со патент
 • Перфорирани панели за пазувите
 • Направено од 100% рециклирани материјали

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  adidas Adizero Essentials
  Јакна
  adidas Adizero Essentials