за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Јакна

по страна
Filtriraj
Освежи филтри
Пол
Возраст
Бренд
Намена
Боја
Материјал/технологија
Големина
Цена
maski
unisex
vozrasni
eco
53 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна FN2608-010
Машка јакна
16.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна FB7551-010
Машка јакна
6.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DN4715-010
Машка јакна
10.493 ДЕН
Заштеда 30%
14.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна DD6863-010
Машка јакна
3.995 ДЕН
Заштеда 50%
7.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DR4971-010
Машка јакна
6.534 ДЕН
Заштеда 40%
10.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DD2124-010
Машка јакна
6.392 ДЕН
Заштеда 20%
7.990 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Машка јакна
5.512 ДЕН
Заштеда 40%
9.188 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Машка јакна
5.512 ДЕН
Заштеда 40%
9.188 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Јакна FB8195-010
Машка јакна
6.234 ДЕН
Заштеда 40%
10.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:4
Јакна FB8185-011
Машка јакна
9.534 ДЕН
Заштеда 40%
15.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:4
Јакна FB8185-010
Prosecna ocena:
ocene
2
ocene
2
Машка јакна
10.328 ДЕН
Заштеда 35%
15.890 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Машка јакна
5.932 ДЕН
Заштеда 40%
9.888 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Машка јакна
2.632 ДЕН
Заштеда 40%
4.388 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Машка јакна
2.992 ДЕН
Заштеда 40%
4.988 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1958661397
Машка јакна
7.833 ДЕН
Заштеда 30%
11.190 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 2008611858
Машка јакна
8.813 ДЕН
Заштеда 30%
12.590 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1957341398
Машка јакна
6.234 ДЕН
Заштеда 40%
10.390 ДЕН
Додај во кошничка
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 1957311010
Prosecna ocena:
ocene
1
ocena
1
Машка јакна
5.754 ДЕН
Заштеда 40%
9.590 ДЕН
Додај во кошничка
Pročitajte

Спортските јакни веќе неколку сезони се помеѓу приоритетите на листата за купување на облека кај спортистите. Уште од самото настанување, поминаа низ трансформација, па денес, во зависност од спортот со кој се занимавате, можете да одберете машка јакна, женска јакна или детска јакна, за трчање, скијање, тренинг...
 

Изработени од посебни материјали, во чија изработка се користени бројни модерни технологии кои значително допринесуваат за подобро и полесно движење за време на физичките активности, јакните спаѓаат во опрема која е неопходна за во зима, меѓутоа и во пролет и есен. Во оваа група секако дека се вбројуваат ски јакните од брендовите Ellesse, Colmar и Helly Hansen, меѓутоа и јакни за тренинг и трчање. Љубителите на скијање, во понудата на Sport Vision со сигурност ќе ги пронајдат и адекватните чизми и кондури, додека на професионалците и рекреативците чија омилена активност е трчањето, покрај јакна, во нашата понуда ќе ги најдат и соодветните патики за трчање.

Понудата на Sport Vision ја сочинуваат и lifestyle јакни, кои со задоволство ќе ги носите во секојдневните варијанти. Она што не смее да се изостави се јакните за деца. Од нив ги издвојуваме јакните за бебиња, за момчиња и девојчиња, кои ќе ве воодушеват на прв поглед.

Бидете подготвени за секоја физичка активност и за сите годишни времиња! Целата понуда наменета за сите спортисти веќе е достапна на Sport Vision Online Shop.