за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
#RE: DEFINE YOUR STYLE: НОВАТА MONT КОЛЕКЦИЈА ПРИСТИГНА!
Трендови
02.11.2023.
Трендови

#RE: DEFINE YOUR STYLE: НОВАТА MONT КОЛЕКЦИЈА ПРИСТИГНА!

02.11.2023.

Почетокот на ноември ни носи малку постудени денови, па доколку сè уште не сте ја пронашле вашата идеална зимска јакна, сега е вистинското време да го направите тоа. Доколку сте љубители на модерниот спортски стил, а удобноста и функционалноста ви се најважните критериуми при изборот на јакна - продолжете да читате, бидејќи подолу зборуваме за тренди, задолжителни модели на брендот MONT кои ќе ја одбележат оваа зима.

За сезоната есен/зима 23, MONT ја лансираше новата колекција RE:DEFINE која ќе ве освои кога првпат ќе ја видите. Нејзиниот слоган е DEFINE YOUR STYLE, а сигурни сме дека со овие модели ќе го постигнете токму тоа. Изберете ги најдобрите парчиња, комбинирајте ги со вашите аутфити, бидете храбри и креативни. Осмелете се и покажете дека вашиот стил е поинаков, бидејќи токму тоа ја издвојува најновата колекција на MONТ.


Секој модел, иако уникатен, го доживува својот целосен израз преку автентичноста на личноста што го носи. Колекцијата се состои од елегантни спортски елеци и јакни со иновативни кроеви дизајнирани за секоја пригода и изработени од најквалитетни материјали исполнети со 90% пердуви од гуска и 10% долен. MONT е бренд кој никогаш не прави компромиси кога станува збор за квалитетот. Во новата колекција особено нè импресионираа lightweight јакните, кои се апсолутно задолжителни за оваа сезона. Покрај тоа што ве заштитуваат од студот, овие јакни се и исклучително практични бидејќи лесно може да се спакуваат во кеса. Тоа значи дека секогаш ќе можете да ја носите омилената јакна со себе, без разлика каде сте.

Но, не само lightweight јакните се во фокусот на оваа колекција. Јакните кои држат повеќе топлина се издвојуваат со совршената комбинација на стил и удобност за студените денови. Дизајнерите внимателно го разгледале секој детаљ и функционалност, така што тие се креирани имајќи ги предвид вашите потреби. Некои од моделите доаѓаат со трегери кои ви овозможуваат лесно да ги извадите кога ќе стане премногу топло, што ги прави совршени за сите сезонски промени. Имаат и голем број џебови, па отсега не мора да се грижите каде да ќе ги ставите вашите скапоцени работи.

Како задолжителен модел за жените, ја издвојуваме јакната Zero, која е доволно долга и топла за да ве заштити од студот, а сепак толку привлечна и различна што привлекува внимание со впечатливите детали и боја. Меѓу оние од машката колекција, ја издвојуваме јакната Spire со текстурана надворешност која може да се носи речиси во секоја пригода - од спортски и лежерни до урбани и поелегантни пригоди.

Не само што колекцијата RE:DEFINE е со врвен квалитет, туку е одличен избор за секоја активност, без разлика дали се подготвувате за опуштен викенд или најлудата ноќ во градот. Со овие јакни секој момент станува можност што не се пропушта. Додадете го вашиот омилен шал, моден или спортски детал, а овие јакни ќе ви овозможат да бидете свои и да поставувате трендови. Со новите јакни MONT вие сте креатор на сопствената приказна.


Моделите од колекцијата RE:DEFINE може да се најдат во продавниците на Sport Vision, како и  online.


Sport Vision Team

Слични статии

15.
Jan.
Трендови
Влегувањето во Новата година може да биде совршено време за поставување цели и донесување решенија кои ќе ве мотивираат да ги подобрите вашите атлетски вешти...
13.
Nov.
Трендови
Пронацијата на стапалото е неправедно запоставена тема, како кај рекреативците, така и кај луѓето кои спонтано и повремено се занимаваат со спортски активнос...
09.
Oct.
Трендови
Доколку одговорот е да и се гледате себеси во слична ситуација, во која неможноста да се контролира желбата за храна доведува до прејадување, вие сте на вист...
10.
Jul.
Трендови
Изборот на совршен костим за капење може да биде вистински предизвик, но со неколку совети и упатства секоја дама може да го пронајде моделот кој идеално ќе ...
05.
Jul.
Трендови
Новата летна колекција ја емитува радоста на животот преку модерен дизајн и лежерност која е секогаш во тренд.
22.
Dec.
Трендови
Зимата пристигна, а снегот и студеното време не престануваат да нѐ изненадуваат.
06.
Dec.
Трендови
Доаѓаат постудени денови. Дали ги извадивте топлите, зимски јакни?
12.
Nov.
Трендови
Comfy, cozy, classy – loungewear! Ви откриваме се што треба да знаете за новиот моден тренд кој за кратко време ги освои срцата на жените ширум светот....
12.
Nov.
Трендови
RE: START. RE: MOVE. RE: BORN. MONT. Окријте сѐ што треба да знаете за новиот бренд во нашата понуда.