за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ОВОЈ БРЕНД СИГУРНО НЕ СТЕ ГО ЗАБОРАВИЛЕ. MONT IS RE:BORN
Трендови
12.11.2021.
Трендови

ОВОЈ БРЕНД СИГУРНО НЕ СТЕ ГО ЗАБОРАВИЛЕ. MONT IS RE:BORN

12.11.2021.

Дали се сеќавате на брендот MONT? Постарата генерација сигурно да, бидејќи есенските и зимските денови не можеле да изминат и да се замислат без добро познатата MONT јакна. Во тој модел имате сѐ - и практичност и комфор, и заштита од студените денови, и одличен стил и адаптибилен дизајн.

Овој октомври, брендот MONT, на големa вратa се враќа на сцената и повторно ги освојува нашите гардеробери. Ова е приказната на брендот.

КАКО ЗАПОЧНА ПРИКАЗНАТА НА MONT?

Приказната за MONT започнала уште во дамнешната 1955 година, иако првата перјана јакна настанала дури три децении подоцна, во истата година кога за прв пат бил освоен Монт Еверест. Брендот MONT за брзо време ја освоил Европа останувајќи препознатлив до ден денес, благодарение на својата филозофија која содржи три сегменти – квалитет, традиција и иновација.

Дојде време и младата генерација да се запознае со овој бренд, бидејќи 2021 е година во која го прославуваме неговиот RE: BORN. Терминот RE: BORN не е случајно избран и не случајно не може да се преведе, бидејќи го означува големото враќање на брендот кој обележа цела една епоха во минатото, а во новата епоха, сигурно ќе ги освојува и срцата на младите генерации.

MONT ЈАКНИ И ЕЛЕЦИ – НАЈДОБАР ПЕЧАТ НА ВАШИОТ ЕСЕНСКИ СТИЛ

Новите MONT јакни и елеци можат да ги носат сите – и оние кои се сеќаваат на тие модели уште од минатото и младите генерации кои перманенто трагаат по нови трендови со тенденција за совршен урбан (спортски) стил.

Помеѓу моделите кои се достапни овој октомври, во нашата понуда се издвојуваат женските јакни кои со својот пријатен материјал и атрактивните бои несомнено ќе го привлечат вашето внимание на прв поглед. Ги сакаме затоа што се лесни и практични за носење, овозможуваат одлична заштита од ветерот и дождот. Можете да ја спакувате дури и во својата чанта и да ја носите со себе каде и да тргнете. Заедно со нив имате и вреќичка за пакување, тоа е детал кој доволно кажува за прилагодливоста и практичноста на lightweight MONT моделите.

Машките lightweight јакни и елеци се доказ дека сведените кроеви и неутралните бои се доволни за да изгледате урбано и впечатливо. Тие се тука за да ви ја овозможат најдобрата можна заштита од ветеровите и дождовите.

Сите јакни во нашата понуда, покрај пердувестото пополнување и најлонската основа, имаат капуљача, што е дополнителна причина за да оваа сезона вашиот избор бидат MONT јакните.

 МОNT MUST-HAVE МОДЕЛИ ЗА ОВАА ЕСЕН 

Два MONT модели посебно се издвоија и од прв момент се наоѓаат на нашата листа на желби.

Првиот е MONT Anarchy женска outdoor јакна која со својот крој и дизајн апсолутно ги следи актуелните модни трендови. Нејзината жолта боја ве хипнотизира и необјасниво ве привлекува од моментот кога ќе ја здогледате.

Иако изгледа гломазно, мекоста на овој модел го чини лесен за носење, ви нуди заштита и топлина при носење во студените есенски и зимски денови. Дополнителна пријатност и комфор допринесуваат длабоките џебови и високата крагна, кои се тука за да се чувствувате удобно кога и да ја носите.

MONT lightweight машки елек e вториот фаворит оваа есен!

Станува збор за парче облека кое се врати на модната сцена и повторно стана неизоставен дел од секој спортски, casual стил. Не е потребно премногу да зборуваме за неговата практичност и функционалност.

Овој, но и на сите други MONT елеци, се одликуваат со лесна пополнетост, едноставен крој, висока крагна која ви овозможува одлична заштита, бочни џебови со патенти, во кои можете да ги вметнете сите ситници кои ви се потребни. Дали ви е потребна уште некоја дополнителна причина зошто треба да го имате во вашата колекција?

Со нетрпение дочекавме брендот MONT да ја види светлината на денот и повторно да стане императив во претстојните студени денови. Погледнете ги сите модели од понудата во нашите продавници и online.

Тимот на Sport Vision

Слични статии

15.
Jan.
Трендови
Влегувањето во Новата година може да биде совршено време за поставување цели и донесување решенија кои ќе ве мотивираат да ги подобрите вашите атлетски вешти...
13.
Nov.
Трендови
Пронацијата на стапалото е неправедно запоставена тема, како кај рекреативците, така и кај луѓето кои спонтано и повремено се занимаваат со спортски активнос...
02.
Nov.
Трендови
Почетокот на ноември ни носи малку постудени денови, па доколку сè уште не сте ја пронашле вашата идеална зимска јакна, сега е вистинското време да го...
09.
Oct.
Трендови
Доколку одговорот е да и се гледате себеси во слична ситуација, во која неможноста да се контролира желбата за храна доведува до прејадување, вие сте на вист...
10.
Jul.
Трендови
Изборот на совршен костим за капење може да биде вистински предизвик, но со неколку совети и упатства секоја дама може да го пронајде моделот кој идеално ќе ...
05.
Jul.
Трендови
Новата летна колекција ја емитува радоста на животот преку модерен дизајн и лежерност која е секогаш во тренд.
22.
Dec.
Трендови
Зимата пристигна, а снегот и студеното време не престануваат да нѐ изненадуваат.
06.
Dec.
Трендови
Доаѓаат постудени денови. Дали ги извадивте топлите, зимски јакни?
12.
Nov.
Трендови
Comfy, cozy, classy – loungewear! Ви откриваме се што треба да знаете за новиот моден тренд кој за кратко време ги освои срцата на жените ширум светот....