за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ШТО Е LOUNGEWEAR И ЗОШТО ТРЕБА ДА ГО ИМАТЕ ВО ВАШИОТ ГАРДЕРОБЕР?
Трендови
12.11.2021.
Трендови

ШТО Е LOUNGEWEAR И ЗОШТО ТРЕБА ДА ГО ИМАТЕ ВО ВАШИОТ ГАРДЕРОБЕР?

12.11.2021.

Ни требаше многу време да се навикнеме на работа од дома. Всушност, со текот на времето седењето дома стана наше секојдневие и се претвори во навика. Сега не можеме да го замислиме моментот во кој, сите заедно, ќе се вратиме во канцелариите и ќе функционираме нормално. Нашето време е само наше, а удобноста императив од кој не отстапуваме.

Новото секојдневие ни донесе и нови навики. Почнавме да вежбаме од дома, пронајдовме нови хобија кои ни ги исполнуваа деновите, вметнавме нови зборови во нашиот вокабулар и поставивме нови стандарди кога е во прашање облекувањето. Така, речиси, преку ноќ, во гардероберите на жените ширум светот своето место го пронајде и модниот тренд loungewear кој ги редефинираше основите на домашното облекување, правејќи го поразлично, поудобно и поатрактивно. Многу поатрактивно!

Што е loungewear и како се носи?

Една од најголемите предности на loungewear е фактот дека, носејќи го, можете да бидете потполно свои, а да се чувствувате како да носите гардероба од милион долари. Совршен е во секоја смисла на зборот, без разлика дали работите или се наоѓате во домашна атмосфера.

Читањето книга во вашето омилено домашно катче, уживањето во кафе или чај со вашата пријателка, слушањето музика па дури и дожливите денови добија потполно поинаква нота откако ги испробавме моделите кои се дел од loungewear колекцијата со потпиc – Soul Studio by Lussari.

Помеки, поудобни, попријатни и поатрактивни од сите други домашни варијанти, овие парчиња облека се изработени да изгледаат софистицирано каде и да се наоѓате.

Суштинската разлика помеѓу loungewear и пижамите, кои исто така често ги носиме во домашни услови, и спортските парчиња, кои ги носиме на тренинг и во текот на секојдневните активности, се состои во материјалите кои се користат за нивната изработка, кроевите, како и тоновите кои доминираат на нив. Тесниот крој, силните бои, материјалот како што се волната, фланелот или полиестерот во асортиманот на loungewear колекцијата заменети се со неутрални бои и мешавина од вискоза и памучни материјали.

Кои видови loungewear постојат?

Збор кој најадекватно би можел да ја опише loungewear колекцијата е прилагодливост! Иако, првобитно е замислен да ви обезбеди удобност во домашните услови, loungewear не е нужно наменет исклучиво за домашни варијанти. Некои парчиња од колекцијата сосема слободно можат да се носат и на тренинг, во прошетка или во време на опуштените активности за кои најчесто го користиме викендот, како и во други casual изданија кои дозволуваат неформалност.

Од колекцијата на loungewear се издвојуваат долните делови – помеѓу кои доминираат панталоните и хеланките, додека кај горните делови доминантни се дуксерите, маиците, боди комплетите и фустаните. Запознајте се со колекцијата loungewear на новиот бренд – Soul Studio by Lussari.

ДОЛНИ ДЕЛОВИ ОД КОЛЕКЦИЈАТА НА SOUL STUDIO BY LUSSARI

Деталите се оние кои ја прават разликата помеѓу класичните долни делови тренерки и loungewear долните делови. Loungewear колекцијата е достапна во земјени тонови, изработена е од најпријатните материјали кои можете да ги замислите, со кроеви кои одлично ќе се прилагодат на вашето тело. Овие модели ви дозволуваат да ги комбинирате со други loungewear парчиња, но и со дуксери, патики, топли чорапи, па дури и oversized јакни.

ХЕЛАНКИ ОД КОЛЕКЦИЈАТА SOUL STUDIO BY LUSSARI

Хеланките од Soul Studio by Lussari колекцијата ќе станат вашето омилено парче гардероба веднаш штом ќе ги облечете и ќе ги почувствувате на својата кожа. Тие се пријатни, лесни и меки. Можат да се носат и во секојдневни изданија и во текот на активностите како што се јога, медитација и пилатес. Нивната боја е ефектна но истовремено и неутрална, што ви дава простор да правите фантастични комбинации со најразлични модели по ваша желба.

ДУКСЕРИ ОД КОЛЕКЦИЈАТА SOUL STUDIO BY LUSSARI

Дали го сакате чувството на удобност и мекост кое ви ги овозможуваат омилените дуксери? Ви ветуваме дека чувството кое ќе го имате во моделите од Soul Studio by Lussuri колекцијата ќе стане репер за сите ваши идни избори. Земјените тонови во комбинација со пријатните материјали и поедноставениот крој овие модели ги прави совршени за вашите casual комбинации.

И маиците, фустаните и боди комплетите се дел од колекцијата Soul Studio by Lussari дизајнирани  да ги следат вашите lifestyle промени и да се прилагодат на новите барања кои стануваат дел од вашето секојдневие. Во нашата понуда наскоро ќе бидат достапни нови модели, кои дефинитивно ќе го пронајдат своето место во вашите гардеробери. И тоа е само почеток на приказната која ја подготвивме за вас!

Останете уникатни, продолжете да уживате во своите викенд ритуали и уживаје во удобноста и пријатноста која ви ја нудат моделите од најновата Soul Studio by Lussari Lougewear колекција. Сите модели кои моментално се достапни во нашата понуда можете да ги најдете во продавниците или да ги нарачате online.

Тимот на Sport Vision

Слични статии

15.
Jan.
Трендови
Влегувањето во Новата година може да биде совршено време за поставување цели и донесување решенија кои ќе ве мотивираат да ги подобрите вашите атлетски вешти...
13.
Nov.
Трендови
Пронацијата на стапалото е неправедно запоставена тема, како кај рекреативците, така и кај луѓето кои спонтано и повремено се занимаваат со спортски активнос...
02.
Nov.
Трендови
Почетокот на ноември ни носи малку постудени денови, па доколку сè уште не сте ја пронашле вашата идеална зимска јакна, сега е вистинското време да го...
09.
Oct.
Трендови
Доколку одговорот е да и се гледате себеси во слична ситуација, во која неможноста да се контролира желбата за храна доведува до прејадување, вие сте на вист...
10.
Jul.
Трендови
Изборот на совршен костим за капење може да биде вистински предизвик, но со неколку совети и упатства секоја дама може да го пронајде моделот кој идеално ќе ...
05.
Jul.
Трендови
Новата летна колекција ја емитува радоста на животот преку модерен дизајн и лежерност која е секогаш во тренд.
22.
Dec.
Трендови
Зимата пристигна, а снегот и студеното време не престануваат да нѐ изненадуваат.
06.
Dec.
Трендови
Доаѓаат постудени денови. Дали ги извадивте топлите, зимски јакни?
12.
Nov.
Трендови
RE: START. RE: MOVE. RE: BORN. MONT. Окријте сѐ што треба да знаете за новиот бренд во нашата понуда.