за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА OUTDOOR АВАНТУРИ – ЗАПОЗНАЈТЕ ГО JACK WOLFSKIN
Трендови
22.12.2021.
Трендови

ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА OUTDOOR АВАНТУРИ – ЗАПОЗНАЈТЕ ГО JACK WOLFSKIN

22.12.2021.

Зимата пристигна, а снегот и студеното време не престануваат да нѐ изненадуваат. Повеќе луѓе би сакале да го прескокнат овој период од годината, но тоа не е така за љубителите на outdoor авантури. Своите „пет минути“ ќе ги искористат на најдобар можен начин - ќе ја истражуваат природата, ќе ја освојуваат планината и ќе се забавуваат со омилените зимски активности. Без разлика на кој тип припаѓате, мора да имате на ум дека изборот на облека во овој период е клучен. За максимална заштита, топлина и стил кој ќе ве издвои од другите, одберете го само најдоброто.

Подолу ви го претставуваме брендот Jack Wolfskin, новитет во нашата разновидна понуда и веќе добро познато име меѓу љубителите на спортот.

Историја која трае 40 години

Да почнеме од самиот почеток - инспирирани од outdoor спортовите, креаторите на овој бренд имаат јасна цел веќе 40 години - да обезбедат квалитет, функционалност и дизајн што е во склад со природата, да ги мотивираат авантуристите да ги остварат своите соништа и повторно да ги поместат границите. Основан во 1981 година во Германија, Jack Wolfskin набрзо стана синоним за квалитет и високи стандарди кога станува збор за outdoor асортиман. Традицијата која трае 40 години резултираше со врвни перформанси и примена на иновативни технологии. Денес, овој бренд гордо ја истакнува својата 40-годишна посветеност со слоганот Marked by the wilderness for 40 years. Достапен е во повеќе од 490 продажни места и над 40.000 овластени продавници ширум светот - a отсега можете да го најдете во продавниците на Sport Vision, како и online.

Што да очекувате од нашата понуда?

Моделите на Jack Wolfskin се дизајнирани пред сѐ за спортисти, љубители на природата и outdoor авантуристите кои секој слободен момент го поминуваат на отворено, но исто така се многу погодни и за носење во урбани услови. Кога надвор е ладно, парката со крзно Jack Wolfskin ќе ви ја даде потребната топлина и заштита, а нејзиниот класичен стил ќе ја комплетира секоја комбинација. Доколку преферирате слоевито облекување, моделот на јакна 3-во-1 ќе ви помогне лесно да се прилагодите на температурните разлики, без разлика каде се наоѓате. Дуксерот од мек материјал е одличен топлински изолатор, а вашиот престој на отворено ќе биде уште попријатен со панталоните од водоотпорен материјал. Меката плетена капа и ракавици дополнително ќе ве заштитат и стоплат, додека функционалната торба или ранец ќе бидат незаменлив придружник на секое патување.

ECO-FRIENDLY приказна за брендот Jack Wolfskin

Оптималната функционалност, квалитет и производство кое оди во чекор со иновациите се главните карактеристики на овој бренд. Во текот на 40 годишната историја, развојот и усовршувањето на Jack Wolfskin се должи на посветеноста и на постојаната желба да ги инспирира луѓето и да им овозможи да чувствуваат целосна слобода. Минималистичкиот дизајн и врвните технологии со фокус на одржливоста и употребата на природни и рециклирани материјали беа приоритет во последниве години. Од 2010 година, овој бренд е член на Фондацијата Fair Wear и лидер во категоријата добитници на награди, а од 2011 година е дел од системот bluesign® кој е посветен на безбедноста и зачувувањето на природните ресурси.

Веруваме дека досега сте имале можност да слушнете за Jack Wolfskin, а доколку не сте слушнале, се надеваме дека успеавме да ја разбудиме вашата љубопитност и да го разбудиме интересот за овој престижен outdoor бренд.

Погледнете ја нашата најнова понуда и дознајте што ве чека таму. Сите достапни модели за жени и мажи можете да ги најдете во нашите продавници, а достапни се и online.

 

Тимот на Sport Vision

Слични статии

15.
Jan.
Трендови
Влегувањето во Новата година може да биде совршено време за поставување цели и донесување решенија кои ќе ве мотивираат да ги подобрите вашите атлетски вешти...
13.
Nov.
Трендови
Пронацијата на стапалото е неправедно запоставена тема, како кај рекреативците, така и кај луѓето кои спонтано и повремено се занимаваат со спортски активнос...
02.
Nov.
Трендови
Почетокот на ноември ни носи малку постудени денови, па доколку сè уште не сте ја пронашле вашата идеална зимска јакна, сега е вистинското време да го...
09.
Oct.
Трендови
Доколку одговорот е да и се гледате себеси во слична ситуација, во која неможноста да се контролира желбата за храна доведува до прејадување, вие сте на вист...
10.
Jul.
Трендови
Изборот на совршен костим за капење може да биде вистински предизвик, но со неколку совети и упатства секоја дама може да го пронајде моделот кој идеално ќе ...
05.
Jul.
Трендови
Новата летна колекција ја емитува радоста на животот преку модерен дизајн и лежерност која е секогаш во тренд.
06.
Dec.
Трендови
Доаѓаат постудени денови. Дали ги извадивте топлите, зимски јакни?
12.
Nov.
Трендови
Comfy, cozy, classy – loungewear! Ви откриваме се што треба да знаете за новиот моден тренд кој за кратко време ги освои срцата на жените ширум светот....
12.
Nov.
Трендови
RE: START. RE: MOVE. RE: BORN. MONT. Окријте сѐ што треба да знаете за новиот бренд во нашата понуда.