за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ЗАПОЧНА СЕЗОНАТА НА КОСТИМИ ЗА КАПЕЊЕ: НАЈДЕТЕ ГО НАЈДОБРИОТ МОДЕЛ ЗА ВАС!
Трендови
10.07.2023.
Трендови

ЗАПОЧНА СЕЗОНАТА НА КОСТИМИ ЗА КАПЕЊЕ: НАЈДЕТЕ ГО НАЈДОБРИОТ МОДЕЛ ЗА ВАС!

10.07.2023.

Во сезоната на костими за капење сме, а веќе размислуваме како оваа година да бидеме единствени и самоуверени на плажа или покрај базен. Изборот на совршен костим за капење може да биде вистински предизвик, но со неколку совети и упатства секоја дама може да го пронајде моделот кој идеално ќе одговара и на нејзиното тело и на нејзиниот темперамент. Сончање на лежалка со вашиот омилен коктел, неуморно пливање или одбојка на плажа? Изборот е ваш, а костимите за капење од нашата најнова колекција ќе ви бидат голем ветер во грб.


Изберете го најдобриот модел според вашите потреби

Низ историјата, моделите на костими за капење за жени поминале низ многу промени и трансформации, од скромни и затворени дизајни до модерни и предизвикувачки парчиња. Денес, женските костими за капење доаѓаат во различни стилови и бои, прилагодени на различните потреби на активната, свесна и модерна жена. Брендовите се натпреваруваат да понудат целосно модерни и смели модели кои ќе ја истакнат вашата женственост, потоа редизајнирани модели со ретро вибрација, како и оние кои се идеални за дамите кои пливаат професионално или рекреативно. Секој од нас точно знае каков костим за капење сака, но подеднакво е важно секој од нас да блесне и да биде полн со самодоверба. Бојата и моделот играат важна улога. Дали избирате целосен минимализам, цветни и тропски дезени, пруги и геометриски мотиви или се одлучувате за монохроматски модел кој дава безброј можности за комбинација?


Едноделен костим за капење - спорт и елеганција

Едноделните костими за капење се популарен избор за жените кои претпочитаат поголема покриеност и удобност. Тие можат да обезбедат поддршка и да го обликуваат телото на елегантен начин. Новата колекција на Nike Swim носи модерни модели со висок крој со отвори на стомакот и грбот, како и оние со умерено покриен грб кои додаваат слобода на движење. Speedo носи смели бои, но останува верен на своите препознатливи стилови кои се дизајнирани да обезбедат одлични перформанси, удобност, поддршка и слобода на движење за време на различни спортски активности на базен и на плажа. Без разлика дали сте за пливање, сурфање, нуркање или кој било друг спорт на вода, тие се идеален избор за дами кои сакаат да комбинираат стил и функционалност.


Дводелни костими за капење - слобода и радост

Дводелните костими за капење се класичен избор на дизајн кој обезбедува голема удобност и поддршка додека ја нагласува вашата фигура. Нудиме впечатливи женски бикини модели од колекциите Nike Swim, adidas, Speedo, Ellesse, Champion и Lussari, кои се направени за забава и летни авантури, а се наменети за оние дами чиј прв избор е уживање на плажа и исончање. Исто така, постојат спортски модели со прерамки, асиметрични или кратки врвови кои нудат удобно вклопување и високо кроени долни делови што не ве задржуваат. Намалените линии на спортски костими за капење се одлична опција за активни дами кои сакаат да бидат во тек со трендовите, но без компромиси кога се во прашање квалитетот и удобноста.


Удобност поддржана од модерни иновации

Уживајте во сите придобивки на модерната ера и искористете ги новите технологии во производството на ткаенина. Материјалите што се користат за спортски костими за капење се издржливи, еластични и обезбедуваат брзо сушење. Сосема новите ткаенини со високи перформанси овозможуваат костимот лесно да се усогласи со телото, обезбедувајќи слобода на движење и удобност со намалено триење со користење на рамни шавови. Материјалите брзо се сушат, што носи нова димензија на удобност. Тие се отпорни на истегнување, хлор и сонце, направени да ги издржат секојдневните потреби на тренинзи и натпревари со висок интензитет. Исто така, дел од новата колекција е направена од рециклирани материјали, што ви овозможува да придонесете за зачувување на планетата.


Бидете уникатни

Без разлика дали сте се одлучиле за едноделен или дводелен костим за капење, класичен, спортски или тренди модел со атрактивни детали, квалитетниот избор ќе ви помогне да се чувствувате одлично додека уживате во активен одмор или се релаксирате и забавувате на сонце. Погледнете ја новата колекција на нашата веб-страница и додека избирате летна дестинација, одберете модел на костими за капење кој е идеален за вас.


Sport Vision Team

Слични статии

15.
Jan.
Трендови
Влегувањето во Новата година може да биде совршено време за поставување цели и донесување решенија кои ќе ве мотивираат да ги подобрите вашите атлетски вешти...
13.
Nov.
Трендови
Пронацијата на стапалото е неправедно запоставена тема, како кај рекреативците, така и кај луѓето кои спонтано и повремено се занимаваат со спортски активнос...
02.
Nov.
Трендови
Почетокот на ноември ни носи малку постудени денови, па доколку сè уште не сте ја пронашле вашата идеална зимска јакна, сега е вистинското време да го...
09.
Oct.
Трендови
Доколку одговорот е да и се гледате себеси во слична ситуација, во која неможноста да се контролира желбата за храна доведува до прејадување, вие сте на вист...
05.
Jul.
Трендови
Новата летна колекција ја емитува радоста на животот преку модерен дизајн и лежерност која е секогаш во тренд.
22.
Dec.
Трендови
Зимата пристигна, а снегот и студеното време не престануваат да нѐ изненадуваат.
06.
Dec.
Трендови
Доаѓаат постудени денови. Дали ги извадивте топлите, зимски јакни?
12.
Nov.
Трендови
Comfy, cozy, classy – loungewear! Ви откриваме се што треба да знаете за новиот моден тренд кој за кратко време ги освои срцата на жените ширум светот....
12.
Nov.
Трендови
RE: START. RE: MOVE. RE: BORN. MONT. Окријте сѐ што треба да знаете за новиот бренд во нашата понуда.