за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Ви ги откриваме најновите трендови за топлите денови
Трендови
05.07.2023.
Трендови

Ви ги откриваме најновите трендови за топлите денови

05.07.2023.

Ќе се согласите дека нема поинспиративна сезона за бестрашно експериментирање со стилови од летото. Деновите се значително подолги, а ноќите се доволно топли за поминување на отворено. Доброто време носи толку многу возбуда и авантури што сакате да изгледате и да се чувствувате совршено. Без разлика на вашите активности, удобноста е нешто што не излегува од мода ниту ова лето, па спортскиот стил помешан со модерен дизајн се во фокус и оваа сезона.
 

Новата летна колекција ја емитува радоста на животот преку модерен дизајн и лежерност која е секогаш во тренд. Удобноста на спортските парчиња, притоа задржувајќи ја елеганцијата и стилот, е императив оваа сезона. Висококвалитетните материјали, доброто вклопување и внимателно одбраните детали создаваат модерен и свеж изглед погоден за различни пригоди. Покрај популарните хеланки, новите, тренди модели носат малку поширок крој на ногата кој дава целосна слобода на движење и лежерен изглед. Машки поло маици, светли шорцеви во летни бои, како и женски фустани кои внесуваат елеганција во неприкосновен спортски стил.


Трендот на кроп топови кои го откриваат стомакот и дел од грбот оваа сезона не исчезнува и овозможува жесток и неформален изглед. Кроп блузите генерално се малку полабави и се направени од лесни материјали, што ги прави удобни за носење во потоплите месеци. Спарете го совршениот пар папучи и капа кои се задолжителни во топлите летни денови.


РАЗБУДЕТЕ ГО ЛЕТОТО СО БОИ

Летните бои поттикнуваат среќа и оптимизам. Без разлика дали се работи за лежерно патување на плажа или базен, спортување, посета на летен фестивал или вечерна прошетка, трендот на живи бои е насекаде. Светлите, летни нијанси привлекуваат внимание, лесно се мешаат и одговараат со остатокот од гардеробата и одлично изгледаат на исончана кожа. Доколку сте љубители на минималистички стил, тогаш детал во силна боја одлично ќе го нагласи вашиот аутфит.


Прекрасни нијанси на зајдисонцето

Дел од новата машка колекција прикажува нијанси облеани на сонце, енергични тонови кои го подигнуваат расположението и привлекуваат внимание. Бидете смели и изберете нијанси на жолта, преку огнена портокалова, до секогаш возбудлива црвена. Со комбинација на светли бои и интересни модели, можете да креирате неодоливи летни комбинации кои привлекуваат внимание и прават да се чувствувате одлично.


Сина и зелена за освежувачка енергија

Боите на природата - сина и зелена се застапени и ова лето. Бои кои ја истакнуваат младешката енергија и се вистинско освежување во топлите летни денови. Сигурно нема да погрешите со избирање на овие бои кои оставаат впечаток на слобода и леснотија.


Пастел - бојата на нежноста

Елегантните и софистицирани пастелни бои се застапени во женската колекција, од розева до праска, до поладни нијанси, како светлата жалфија. Овие нежни бои додаваат нежност и женственост на секоја жена.

Со избор на трендовски кроеви и живи летни тонови, подигнете го расположението до максимум и инспирирајте се за најдоброто лето досега! Започнете ја вашата летна авантура со избирање на ново парче облека во нашата online продавница.


Тимот на Sport Vision

Слични статии

15.
Jan.
Трендови
Влегувањето во Новата година може да биде совршено време за поставување цели и донесување решенија кои ќе ве мотивираат да ги подобрите вашите атлетски вешти...
13.
Nov.
Трендови
Пронацијата на стапалото е неправедно запоставена тема, како кај рекреативците, така и кај луѓето кои спонтано и повремено се занимаваат со спортски активнос...
02.
Nov.
Трендови
Почетокот на ноември ни носи малку постудени денови, па доколку сè уште не сте ја пронашле вашата идеална зимска јакна, сега е вистинското време да го...
09.
Oct.
Трендови
Доколку одговорот е да и се гледате себеси во слична ситуација, во која неможноста да се контролира желбата за храна доведува до прејадување, вие сте на вист...
10.
Jul.
Трендови
Изборот на совршен костим за капење може да биде вистински предизвик, но со неколку совети и упатства секоја дама може да го пронајде моделот кој идеално ќе ...
22.
Dec.
Трендови
Зимата пристигна, а снегот и студеното време не престануваат да нѐ изненадуваат.
06.
Dec.
Трендови
Доаѓаат постудени денови. Дали ги извадивте топлите, зимски јакни?
12.
Nov.
Трендови
Comfy, cozy, classy – loungewear! Ви откриваме се што треба да знаете за новиот моден тренд кој за кратко време ги освои срцата на жените ширум светот....
12.
Nov.
Трендови
RE: START. RE: MOVE. RE: BORN. MONT. Окријте сѐ што треба да знаете за новиот бренд во нашата понуда.