за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Топ 6 модели на јакни кои одлично ќе го надополнат вашиот стил оваа есен и зима
Трендови
06.12.2021.
Трендови

Топ 6 модели на јакни кои одлично ќе го надополнат вашиот стил оваа есен и зима

06.12.2021.

Почетокот на декември и пониските температури го најавуваат доаѓањето на зимата. Топлите зимски јакни се дел од секојдневните комбинации - без разлика дали се работи за лежерни и деловни комбинации, одење на тренинг или планинарење.

Претходно ви ги претставивме моделите на светските брендови кои ги носевме во текот на целата есен, а сега е време да ви ги претставиме NEW IN моделите на машки и женски јакни кои се во нашата понуда.

 

JACK WOLFSKIN JASPER - 3 ВО 1 ЈАКНА ЗА МАЖИ

Повеќенаменската и топла зимска јакна Jack Wolfskin Jasper 3 во 1, изработена од исклучително мека ткаенина Texapore, отпорна на ветер, ќе ве одржува суви - дури и по голем дожд или снежна бура. Секоја јакна може да се носи и поединечно, а меѓусебно се поврзани со патенти. Нуди одлична и многу топла изолација, а внатрешната јакна е комплетирана со MICROGUARD ECOSPHERE полнење од синтетички влакна изработени од рециклиран полиестер. Материјалот кај рамената е зајакнат за да се спречи абење додека го носите ранецот. Пробајте го овој фантастичен модел во продавниците на Sport Vision или нарачајте го online.

MONT ICON HEAVY - ЖЕНСКА OUTDOOR ЈАКНА

Оваа сезона брендот Mont се врати на голема врата на сцената и разбуди посебни спомени кај сите носталгичари, но ги освои симпатиите и на помладата популација.

Од понудата ја издвојуваме женската outdoor јакна Mont Icon Heavy која ќе ви обезбеди одлична заштита во студените денови. Полнењето со пена дава посебна топлина и удобност, а препознатливиот крој и квалитет на брендот Mond ќе му дадат посебна свежина на вашиот стил. Посебната привлечност на оваа јакна ја дава ефективната црвена боја и висока јака со капуљача која обезбедува дополнителна заштита. Побарајте ја вашата омилена Mont јакна на полиците на продавниците на Sport Vision или нарачајте online.

HELLY HANSEN - КЛАСИЧНА ПАРКА ЗА МАЖИ

Безвременска и функционална - Helly Hansen класичната машка парка е еден од омилените модели од сезона во сезона. Без разлика дали го носите овој модел во секојдневни комбинации или додека пешачите во постудените денови - оваа парка ја докажува својата вредност во сите услови. Топла и прилагодлива капуљача, висока јака со топло вештачко крзно, патент по целата должина - ова се само некои од дополнителните предности на оваа врвна машка парка од Helly Hansen.

Ако вашиот избор е топла и удобна парка, за активности на отворено или секојдневни аутфити - класичната парка Helly Hansen е вистинскиот модел за вас. Побарајте ја во продавниците на Sport Vision и online.

NIKE SPORTSWEAR TERMA-FIT ЖЕНСКА ЈАКНА ЗА ЕСЕН/ЗИМА

Nike Sportswear Therma-FIT Repel Classic Series е женска јакна, во розова боја, во која едноставно сме вљубени. На прв поглед таа нѐ освои со стандардниот фит крој и графиката на предната страна, што на оваа јакна ѝ дава препознатлив Nike изглед. Посебно нè воодушевува еластичниот ластик со логото Swoosh, на долниот раб, кој го крева вашиот изглед на повисоко ниво и ви дава посебно чувство на удобност и комфор.

Водоотпорната ткаенина и изолацијата од надворешни услови се целосно изработени од рециклиран полиестер добиен од пластични шишиња, додека Nike Therma-FIT технологијата ја регулира природната топлина на вашето тело за да ви овозможи чувство на топлина во студените денови.

Овој модел е достапен во нежно розова, но и во црна и бела боја.

CHAMPION DAVID - МАШКА LIFESTYLE ЗИМСКА ЈАКНА

Доколку сте љубители на модерниот, спортски стил и во текот на зимските денови - машката lifestyle јакна Champion David е идеалниот избор за вас.

На прв поглед нашето внимание го освои впечатливиот дизајн на овој модел, но и неговиот крој кој завршува токму на линијата на колковите, што придонесува за аеродинамичниот дизајн на оваа јакна. Незаменливи детали се страничните џебови (со патент), но и прилагодливата капуљача.

Машката зимска јакна Champion David е достапна во атрактивна црвена боја и може да се најде на полиците во продавниците на Sport Vision и online.

adidas UTILITAS HOODED ЖЕНСКА ПАРКА

Пред неколку сезони, женските парки беа популарно парче во различни streetstyle комбинации. Од нашата понуда особено го издвојуваме моделот adidas Utilitas Hooded Park - женска јакна која овозможува врвно чувство на топлина и удобност во студените денови. Топлата внатрешна облога, прилагодливата капуљача, пространите џебови и подолгиот крој - ова се само некои од причините зошто ова е модел кој дамите со задоволство го избираат и го прилагодуваат на нивниот стил и различните „зимски“ прилики. Дополнително има синтетички материјал на надворешната страна кој штити од дожд и помага да останете суви.

Оваа фантастична adidas женска јакна е достапна во две неутрални нијанси - црна и беж. Изберете го вашиот фаворит, пробајте го во нашите продавници или нарачајте online.

Подгответе се за студените денови и зимските авантури! Изберете го моделот кој одговара на вашиот стил и активности. Посетете ја најблиската продавница на Sport Vision или видете ја понудата online.

Слични статии

15.
Jan.
Трендови
Влегувањето во Новата година може да биде совршено време за поставување цели и донесување решенија кои ќе ве мотивираат да ги подобрите вашите атлетски вешти...
13.
Nov.
Трендови
Пронацијата на стапалото е неправедно запоставена тема, како кај рекреативците, така и кај луѓето кои спонтано и повремено се занимаваат со спортски активнос...
02.
Nov.
Трендови
Почетокот на ноември ни носи малку постудени денови, па доколку сè уште не сте ја пронашле вашата идеална зимска јакна, сега е вистинското време да го...
09.
Oct.
Трендови
Доколку одговорот е да и се гледате себеси во слична ситуација, во која неможноста да се контролира желбата за храна доведува до прејадување, вие сте на вист...
10.
Jul.
Трендови
Изборот на совршен костим за капење може да биде вистински предизвик, но со неколку совети и упатства секоја дама може да го пронајде моделот кој идеално ќе ...
05.
Jul.
Трендови
Новата летна колекција ја емитува радоста на животот преку модерен дизајн и лежерност која е секогаш во тренд.
22.
Dec.
Трендови
Зимата пристигна, а снегот и студеното време не престануваат да нѐ изненадуваат.
12.
Nov.
Трендови
Comfy, cozy, classy – loungewear! Ви откриваме се што треба да знаете за новиот моден тренд кој за кратко време ги освои срцата на жените ширум светот....
12.
Nov.
Трендови
RE: START. RE: MOVE. RE: BORN. MONT. Окријте сѐ што треба да знаете за новиот бренд во нашата понуда.