Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Трендови
20.09.2021.

МОДЕЛИ КОИ СИГУРНО ЌЕ ГИ НОСИМЕ ЦЕЛА ЕСЕН

Есента полека ни се приближува. Ги испративме овогодинешните летни трендови и полека се збогуваме со летните вибрации и тропските стајлинзи. Нашиот секојдневен look станува сѐ повеќе „слоевит“, температурите се пониски, што значи дека е вистинско време да ви претставиме парчиња од нашата нова колекција што ви ги подготвивме за оваа есенска сезона.

ОД ГЛАВА ДО ПЕТИ - МОДЕРЕН ELLESSE LOOK ЗА МАЖИ

Дуксерот со капуљача Ellesse Premium нуди класичен, спортски стил  што го преферираат повеќето мажи. Пријатната ткаенина и удобниот крој го прават идеално парче за секој ден.

Еластичните делови на ракавите и појасот нудат удобност, додека прилагодливата капуљача обезбедува топлина. Со овој дуксер, можете да искомбинирате и маица со кратки ракави Ellesse во иста боја. Без разлика дали ќе се одлучите за удобен долен дел тренерки од новата колекција Ellesse за мажи или фармерки - добриот стил е загарантиран.

ADIDAS FARM ПАРЧИЊА ЗА ХРАБРИ ЖЕНИ

Оваа есен, покажете ја својата смелост и енергија во ефективни парчиња од новата колекција adidas FARM RIO. Инспирирани од природата и дивите цвеќиња, шарената графика на adidas облеката од оваа колекција ќе ве истакне во толпата и ќе го развесели и најмрачниот есенски ден. Суптилниот потпис на adidas е на ракавите во форма на препознатливите 3 линии.

Фантастичен фустан, ветровка, дуксер и бициклистички од колекцијата adidas FARM RIO, која ја издвојуваме од понудата бидејќи целосно нѐ воодушеви, а сигурни сме дека и вас исто.

ВО БОИТЕ НА ЕСЕНТА - УДОБНА ADIDAS КОМБИНАЦИЈА ЗА МАЖИ

Почувствувајте посебна удобност и освежете го вашиот стил со новиот дуксери adidas за мажи со ултра-ефикасна colorblocking шема на бои. Машката екипа беше особено импресионирана од прилагодливата капуљача и длабоките џебови. Она што се издвојува како предност за малку постудени денови е топлата постава направена од памучна волна. Можете да го искомбинарате овој дуксер со долен дел тренерки adidas од истата колекција и сигурно ќе постигнете забележителен стајлинг.

ELLESSE LOOK ЗА ДАМИ СО КОИ ГО ЗАДРЖУВАМЕ ЛЕТОТО

Сѐ уште не го прифаќаме заминувањето на летото и сакаме да го задржиме, барем со изборот и носењето летна облека. Од новата женска колекција Ellesse, посебно го издвојуваме розовиот дуксер со капуљача насловен Heritage, со мали отпечатоци од препознатливото лого на Ellesse. Комбинирајте го со еднобоен долен дел од истата колекција и донесете летна атмосфера - особено кога есенскиот ден е мрачен.

ADIDAS TERREX ПАТИКИ – ФАВОРИТ НА МАШКАТА ЕКИПА ПОВЕЌЕ СЕЗОНИ

Облечете ги патиките и тргнете во авантура! Машките патики adidas TERREX AX3 GTX, првенствено се создадени за пешачење, но целосно поддржуваат мулти-спортски outdoor авантури. Пешачете, освојувајте планински врвови, дури и кога времето е дождливо и не грижете се, бидејќи материјалот GORE-Tex ќе обезбеди вашите нозе да останат суви. Побарајте ги вашите патики adidas Terrex на полиците на нашите продавници или погледнете ја понудата online.

ADIDAS ADVANTAGE ПАТИКИ – класични и софистицирани со изглед од дивината

Уживајте во природата со новите adidas Advantage патики од колекцијата Farm RIO, инспирирани од тенисот. Горниот дел, изработен од кожа им дава на овие патики софистициран изглед, додека графиката на задната страна им дава изглед од дивината, со мешавина од животински принт и природни форми. Покрај тоа, овој модел е изработен од Primegreen рециклиран материјал со високи перформанси.

Претходно во текстот презентиравме парчиња облека од истоимената колекција adidas, па со овие патики можете да искомбинирате total adidas FARM RIO look... освен тоа - комбинирајте ги со постоечки парчиња од вашата гардероба и дадете поинаков печат на вашиот стил.

Ова е само мал дел од новата есенска колекција која е во нашата понуда. За оваа есен ви подготвивме многу новитети кои сме сигурни дека ќе ве воодушеват.

Посетете ја нашата најблиска продавница или погледнете ја понудата online.

 

Тимот на Sport Vision

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

03.
Sep.
2021.
Трендови
Дали сте подготвени да ја започнете новата учебна година? Ги издвојуваме топ моделите што вашите деца ќе обожаваат да ги носат.
13.
Jul.
2021.
Трендови
Трендовите се менуваат, но патиките Air Max остануваат омилени без оглед на сезоната. Ова се моделите што сега ни се омилени!
07.
Jul.
2021.
Трендови
Изберете еден од овие костими за капење и изгледајте ова лето женствено и елегантно на плажа или на базен.
02.
Jul.
2021.
Трендови
Време е да ја комплетирате вашата летна колекција со овие модели. Имаме одлични предлози за вас!
20.
Apr.
2021.
Трендови
Патиките веќе долго време се неизбежен дел од комбинациите во кои уживаме секој ден, без разлика на сезоната и временските услови.
09.
Apr.
2021.
Трендови
Инспирацијата секогаш ја има, особено кога зборуваме за пролетни street style варијанти. Овој пат, нашето внимание го привлекоа моделите од брендовите Champi...
31.
Mar.
2021.
Трендови
Во потрага по квалитетна и удобна спортска облека и обувки, Nike моделите се најчест избор кај купувачите од сите возрасти.
11.
Feb.
2021.
Трендови
Време е да ви ги претставиме сите трендови кои ќе ја одбележат пролетната сезона оваа година.
04.
Jan.
2021.
Трендови
Започнува потрагата по подароци и ви предлагаме да подарите за време на овие празници некои од нашите избрани комбинации на љубителите на спортскиот стил.
10.
Dec.
2020.
Трендови
Ако се прашувате кои јакни се апсолутен тренд оваа есен и зима, нашиот одговор е дека нема правила. Подеднакво обожаваме да носиме и кратки и долги модели во...