Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

ELLESSE Premium
ELLESSE Premium
ELLESSE Premium
ELLESSE Premium
ELLESSE Premium
ELLESSE Premium
ELLESSE Premium
ELLESSE Premium
Машки дуксер
Код на производ:
(ELA213M608-06)
ELLESSE

ELLESSE Premium

Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Зачувајте во листата на желби
ellesse Premium е машки дуксер со капуљача, кој нуди класичен, спортски стил. Пријатната ткаенина и удобниот крој го прават идеален за секој ден. Еластичните делови на ракавите и појасот нудат удобност и пријатност, додека прилагодливата капуљача обезбедува топлина. Можете да го комбинирате со долен дел тренерки или фармерки, несомнено ќе изгледате урбано и стилски. Спецификација: Стандарден крој Прилагодлива капуљача Еластични делови на ракавите и појасот Материјал: 85% памук, 15% полиестер Боја: зелена.
Подетално

ellesse Premium е машки дуксер со капуљача, кој нуди класичен, спортски стил. Пријатната ткаенина и удобниот крој го прават идеален за секој ден. Еластичните делови на ракавите и појасот нудат удобност и пријатност, додека прилагодливата капуљача обезбедува топлина. Можете да го комбинирате со долен дел тренерки или фармерки, несомнено ќе изгледате урбано и стилски.

 • Спецификација:
 • Стандарден крој
 • Прилагодлива капуљача
 • Еластични делови на ракавите и појасот
 • Материјал: 85% памук, 15% полиестер
 • Боја: зелена

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд ELLESSE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер ELA221M604-02
  2.093 ДЕН
  Заштеда 30%
  2.990 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер ELA221M606-02
  2.373 ДЕН
  Заштеда 30%
  3.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер ELA221M602-66
  2.093 ДЕН
  Заштеда 30%
  2.990 ДЕН
  Помош