за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ПАТУВАЈТЕ СО ЛЕСНОТИЈА И СТИЛ: ПРАКТИЧНИ СОВЕТИ ЗА ШТО ДА ОБЛЕЧЕТЕ НА ПАТУВАЊЕ
Во фокус
07.08.2023.
Во фокус

ПАТУВАЈТЕ СО ЛЕСНОТИЈА И СТИЛ: ПРАКТИЧНИ СОВЕТИ ЗА ШТО ДА ОБЛЕЧЕТЕ НА ПАТУВАЊЕ

07.08.2023.

Влегувајќи во нови авантури, се соочуваме со најчестата дилема - што да облечеме за совршено искуство во патувањето? Како патници мора да бидеме подготвени за сите предизвици со кои може да се соочиме; неочекувани доцнења, потенцијално долги редици на граница или седење со часови во климатизиран простор на аеродромот. Поставувањето рамнотежа помеѓу стилот, удобноста и функционалноста не е мала работа, но не очајувајте! За вас ја подготвивме врвната понуда на атрактивна, но многу удобна облека, дизајнирана да обезбеди совршено искуство и да гарантира дека сте подготвени за секоја дестинација.

Ги откриваме тајните на идеалната облека за патување

Основата на секоја одлична облека што ја носите за на пат се едноставните парчиња облека. Удобен долен дел со маица во неутрални тонови - практично е и изгледа кул. Усогласувањето на долниот и горниот дел веднаш ќе ве направи тренди, без разлика дали сте љубител на широки или кратки кроеви, повеќе бои или само една. Шарени шорцеви во комбинација со соодветен кроп топ или кошула се совршени придружници кои ја зголемуваат радоста пред одмор.

 

Моќта на трендовската слоевитост

Една од тајните за совршена облека за патување е слоевитоста. Со непредвидливи температури и променлива клима, слоевитоста ќе ви овозможи да се прилагодите на какви било услови. Климатизираните авионски кабини или автобуси може да бидат прилично ладни, а вие ќе бидете подготвени за температурни промени. Трендовските дуксери можат да одговараат на секој стил, од ролки до дуксери со качулка. Дуксерите со патент може да бидат многу практични како дополнителен слој облека, додека за подолгите патувања сепак препорачуваме класични дуксери, со оглед на тоа дека долгите патенти можат да бидат непријатни за спиење. Предлагаме да носите велосипедски шорцеви под панталоните. Овој трик ќе ви помогне да бидете подготвени за брзо пресоблекување по пристигнувањето на вашата дестинација. Изберете ткаенини кои се отпорни на туткање, што ги прави совршени за пакување во рачен багаж.

Без компромиси: надградете го вашиот стил со шик изглед и удобност

Тренерките повеќе не се само лежерна домашна облека или само за вежбање. Тие претставуваат совршено удобно парче облека за патување, а тоа се повеќе го докажува стајлингот на многу јавни личности. Искомбинирајте ја тренерката со кошула и блејзер и бидете шик додека летате во нови авантури. Изгледајте лежерно и тренди така што ќе ги комбинирате долните тренерки со кроп топ и јакна со широка фит. За потполно опуштен изглед, одберете ги долните долни делови во лежерен крој, кој совршено можете да го надополните со маичка навлечена во појас. Лесен кардиган или класична тексас јакна е идеален избор за да додадете дополнителен слој. Кога ја планирате вашата следна авантура, земете ги во предвид хеланките како опција при изборот на најдобрата облека за патување. Уживајте во удобноста, слободата на движење и безгрижниот стил додека го истражувате светот. Хеланките се совршени за модерни патници кои сакаат удобност без ограничувања додека изгледаат одлично. Удобни и лесни за комбинирање, тие се тренди во сите должини и бои, давајќи ви многу опции при изборот на најдобрата облека за патување. Спојте ги со пријатен џемпер или широки дуксери и очила за сонце за стилски спортски изглед. Дополнителна предност е што тие можат да послужат и како облека за вежбање доколку планирате да одите на прошетки, планинарења или вежбање.

Најдете ги совршените обувки за патување

Кога планирате патување, еден од клучните фактори за пријатно искуство е правилната обувка. Без разлика дали ги истражувате градските улици, селата или се качувате на долг лет, клучот е изборот на вистинската обувка. Избегнувајте тесни обувки кои ќе направат да се чувствувате непријатно, наместо тоа, одлучете се за патики направени од материјали што дишат. Комбинирајте тренди патики со тренерки, шорцеви и хеланки за да добиете лежерен ретро изглед. Пар бели chunky патики ќе го комплетираат аутфитот и ќе го истакнат вашиот модерен стил во комбинација со неутрален аутфит. Доколку сеуште сте љубители на класичниот изглед, lifestyle патиките се вистинскиот избор за вас. Не заборавајте дека slip-on патиките, кои лесно се облекуваат и соблекуваат, се речиси идеални обувки за патување.

Изберете ги додатоците паметно

Додатоци се клучот за трансформирање на облеката од обична во стилска. Започнете со простран, но сепак тренди ранец или торба што ги чува вашите работи безбедни и вашите раце слободни. Спакувајте се во куфер кој има соодветни димензии и издржлив дизајн. Не заборавајте дека меѓу вашите работи мора да има и шапка со широк обод, која ќе ве заштити од сонцето и ќе додаде допир на елеганција на вашиот изглед. Модерен шал може да послужи како удобно покривање за време на долгите патувања и да го истакне вашиот софистициран стил. Популарните торбички за појас не се само слатки, туку се и функционален моден детал кој ќе ви помогне да ги организирате сите ваши неопходни работи за патување, така што тие се безбедни и секогаш на дофат на пасошката контрола. Скроени така што вашите работи се совршено организирани, тие ќе ве придружуваат на секое патување и секоја авантура.

Стил и функционалност во рамнотежа

Удобноста е најважна при изборот на облека за патување, но нема потреба да го жртвувате стилот. Токму за тоа е создадена нова колекција на спортска облека. Во нашата online продавница ве чека облека изработена од издржливи, лесни материјали и широк спектар на стилови кои можете да ги измешате и усогласите без да се загрози удобноста.

 

Тимот на Sport Vision

Слични статии

19.
Jan.
Во фокус
Веројатно нема подобро време за поставување на нови планови и цели кои сакаме да ги постигнеме од Новата година.
22.
Dec.
Во фокус
Ако не сте сигурни како да изберете спортски подарок, не грижете се.
21.
Dec.
Во фокус
Причините за да се впуштите во авантурата наречена планинарење се бесконечни.
07.
Nov.
Во фокус
Дали знаевте дека органскиот памук има бројни предности во однос на традиционалниот памук?
14.
Jul.
Во фокус
Доколку вежбањето е составен дел од вашата рутина, веруваме дека ова лето нема да ја пропуштите можноста да ги искористите сите предности од престојот на отв...
18.
May.
Во фокус
И оваа пролет ги послушавме Вашите потреби и светските трендови и за Вас подготвивме микс од удобност, модерен дизајн, интензивни бои и квалитет.
07.
Mar.
Во фокус
Како силните жени се справуваат со секојдневните предизвици и што ги инспирира, прочитајте во приказните што следат во продолжение.
24.
Feb.
Во фокус
Време е да излезете на теренот, да ги искористите шансите и да го свртите натпреварот во своја корист со копачките за фудбал adidas Predator Edge.
04.
Feb.
Во фокус
Доколку не сте сигурни како да се спакувате за престој во планина, погледнете што никогаш не треба да заборавите да понесете со себе.
20.
Jan.
Во фокус
Донесовте новогодишни одлуки, но сè уште не сте почнале со нивна реализација? Не чекајте вистински момент, почнете веднаш!