за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ADIDAS ГО ПРЕТСТАВИ НОВИОТ МОДЕЛ НА ЛЕГЕНДАРНИТЕ КОПАЧКИ
Во фокус
24.02.2022.
Во фокус

ADIDAS ГО ПРЕТСТАВИ НОВИОТ МОДЕЛ НА ЛЕГЕНДАРНИТЕ КОПАЧКИ

24.02.2022.

Омилениот спортски бренд ја започнува новата година со лансирање на нов модел на своите легендарни копачки adidas Predator Edge, чиј дизајн е изработен според барањата на спортот за кој се наменети.

Оваа сезона Predator линијата ја содржи ZONE SKIN технологијата, иновација што го олеснува движењето за време на играта. Ребрестата гума на горниот дел овозможува полесна контрола на топката и им дава предност и самодоверба на играчите. Оваа прецизна иновација е создадена за да се истакне вештината и убавината на фудбалот. Новиот модел е надополнет со низа новости кои овозможуваат максимална удобност при движењето со цел да се овозможи поголема контрола за време на играта.

Технологијата FACET FRAME на ѓонот на копачките обезбедува стабилност и поголем пренос на енергијата за време на целиот натпревар.

Од 1994 година ние ги поместуваме границите на иновациите преку нашиот дизајн PREDATOR, осигурувајќи дека фудбалските копачки на adidas се врвот на модерната технологија. Но, PREDATOR е повеќе од обична копачка. PREDATOR е синоним за култни фудбалски моменти, копачки кои ги носат великаните на играта како и новата генерација играчи кои докажуваат дека ништо не е невозможно, и на теренот и надвор од него“, кажа Artur Markowski, менаџер за фудбалски производи во adidas.

Наследството PREDATOR продолжува со новата генерација на играчи кои оставаат свој белег во спортот. PREDATOR EDGE, на глобално ниво, ќе го носат некои од најпознатите светски фудбалери, но и фудбалерки меѓу кои Wendie Renard, Christiane Endler, Abby Dahlkemper и Toni Duggan, кои ги кршат сите стереотипи за да ја подобрат својата игра на теренот. Токму ова е мисијата на adidas да создаде подобра иднина. Фокусот е на три работи: одржливост, кредибилитет и инклузија, што значи вклучување на жените во спортот. Затоа, adidas го продолжи договорот со UEFA за женското EURO како и Лигата на шампионите.

Новите копачки на adidas се достапни во продавниците на Sport Vision како и online.

 

Тимот на Sport Vision

Слични статии

07.
Aug.
Во фокус
Како патници мора да бидеме подготвени за сите предизвици со кои може да се соочиме; неочекувани доцнења, потенцијално долги редици на граница или седење со ...
19.
Jan.
Во фокус
Веројатно нема подобро време за поставување на нови планови и цели кои сакаме да ги постигнеме од Новата година.
22.
Dec.
Во фокус
Ако не сте сигурни како да изберете спортски подарок, не грижете се.
21.
Dec.
Во фокус
Причините за да се впуштите во авантурата наречена планинарење се бесконечни.
07.
Nov.
Во фокус
Дали знаевте дека органскиот памук има бројни предности во однос на традиционалниот памук?
14.
Jul.
Во фокус
Доколку вежбањето е составен дел од вашата рутина, веруваме дека ова лето нема да ја пропуштите можноста да ги искористите сите предности од престојот на отв...
18.
May.
Во фокус
И оваа пролет ги послушавме Вашите потреби и светските трендови и за Вас подготвивме микс од удобност, модерен дизајн, интензивни бои и квалитет.
07.
Mar.
Во фокус
Како силните жени се справуваат со секојдневните предизвици и што ги инспирира, прочитајте во приказните што следат во продолжение.
04.
Feb.
Во фокус
Доколку не сте сигурни како да се спакувате за престој во планина, погледнете што никогаш не треба да заборавите да понесете со себе.
20.
Jan.
Во фокус
Донесовте новогодишни одлуки, но сè уште не сте почнале со нивна реализација? Не чекајте вистински момент, почнете веднаш!