за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Идеи за најдобри спортски подароци за новогодишните празници
Во фокус
22.12.2022.
Во фокус

Идеи за најдобри спортски подароци за новогодишните празници

22.12.2022.

Без разлика дали поради недостаток на време или идеја што да им се подари на саканите, празничната еуфорија често значи купување подароци во последен момент. Ајде да го промениме тоа овој пат! Купување новогодишни подароци навреме и уживање во изборот без брзање.

Спортот ги освојува и рекреативците и професионалните играчи и жестоките навивачи. Некои спортуваат, други го следат, па зошто спортот да не биде извор на одлични идеи за оригинални подароци, такви кои ќе донесат многу радост и прегратки. Клучот за се е да се даде нешто уникатно и во согласност со афинитетите на саканата личност. Ако не сте сигурни како да изберете спортски подарок, не грижете се. Подолу ви даваме предлози за ублажување на претстојната празнична треска.

 

КОШАРКА ИЛИ ФУДБАЛ - ВЕЧНА ДИЛЕМА

За оние страствени љубители на фудбалот и кошарката кои никогаш не пропуштаат ниту еден натпревар, одличен подарок е фудбалски или кошаркарски дрес. Дури и ако е потпишан од вашиот омилен играч, нема грешка! Тој човек не мора ни да го практикува споменатиот спорт, доволно е жестоко да навива за истиот дрес. За оние кои сакаат рекреативно да играат фудбал или кошарка, добар подарок е топка, кошаркарски патики или копачки или патики за фудбал. Ваквиот подарок особено ќе им се допадне на вашите малечки. Колекционерите ќе бидат воодушевени со картички со автограм и сувенири на нивните омилени играчи, спортски книги и биографии. Можеби ќе треба да вложите малку повеќе труд, но ќе имате оригинален и незаборавен подарок.

 

ПОДАРОК КАКО ПОТТИК ЗА УШТЕ ПОДОБРИ РЕЗУЛТАТИ НА ТРЕНИНЗИТЕ

Доколку меѓу вашите најблиски има и такви кои напорно тренираат, сигурно ќе ценат некои од подароците кои ќе им помогнат да бидат уште подобри. Вљубениците во теретана ќе имаат корист од еден пар ракавици за вежбање или еден од фитнес реквизитите, додека душекот за вежбање е одличен за секој кој практикува јога или пилатес. Не мора да споменуваме квалитетни ранци и торби за тренинг, како одличен подарок за секој кој води активен животен стил. Атрактивна маичка или шарени хеланки, бидејќи - и ние одиме во теретана со стил!

 

ВООДУШЕВЕТЕ ГО СТРАСНИОТ ТРКАЧ СО ВИСТИНСКИОТ СПОРТСКИ ИЗБОР

Страсните ентузијасти за трчање ќе бидат воодушевени со секое парче опрема за трчање.

Без разлика дали тоа ќе биде јакна за трчање со рефлектирачки детали, маица што лесно се суши или капа што ќе понуди соодветна заштита - изборот е ваш. Ако сте подготвени да потрошите повеќе пари, запомнете дека патиките се исклучително важни за тркачите, па затоа ќе ценат добар пар патики за трчање.

 

ИНСПИРАЦИЈА ЗА НОВОГОДИШЕН ПОДАРОК

Интересно шише со вода, скијачки ракавици или планинарски столбови не само што се убави, туку и многу практичен и вреден подарок. Прибор за јадење во природа, комплет алатки за планинарење или можеби вреќа за спиење. Секако, неопходен е висококвалитетен ранец на отворено, како и соодветни обувки и облека, па на оние кои имаат поголем буџет за подароци изборот ќе им биде многу полесен.

 

НЕ ЗАБОРАВАЈТЕ - ИМА ПОДАРОК ЗА СЕКОГО!

Дури и ако некој не спортува, секогаш можете да изберете подарок во форма на облека или обувки за животниот стил, бидејќи сите сакаме да уживаме во удобноста. Доколку сакаме саканата личност повеќе да си се посвети на себе, моменти на уживање или активен одмор, тогаш спортската lifestyle колекција е одличен извор на инспирација за подарок. Хеланки или удобен дуксер не се само за излегување, туку и за уживање дома. За љубителите на спортскиот стил кои сакаат смели комбинации, одличен подарок е еден од спортските фустани што може да се комбинираат речиси со се и да изгледаат подеднакво привлечно. Добрата машка поло маица или класичните очила се подеднакво добар избор. Сакаме да напоменеме дека, доколку погрешите при изборот на големината, кројот или бојата, можете лесно и брзо да го замените производот за оној кој совршено одговара.

Ако сè уште не сте сигурни што да подарите некому, само ќе ви кажеме дека и картичките за подароци можат да бидат одличен избор.

Светски познати брендови, спортска опрема со врвен квалитет и голем избор на модели кои се во чекор со новите технологии ве очекуваат во нашите продавници или на online shop. Сигурни сме дека нема да погрешите.

 

Ho-Ho-Ho!

 

Тимот на Sport Vision

Слични статии

07.
Aug.
Во фокус
Како патници мора да бидеме подготвени за сите предизвици со кои може да се соочиме; неочекувани доцнења, потенцијално долги редици на граница или седење со ...
19.
Jan.
Во фокус
Веројатно нема подобро време за поставување на нови планови и цели кои сакаме да ги постигнеме од Новата година.
21.
Dec.
Во фокус
Причините за да се впуштите во авантурата наречена планинарење се бесконечни.
07.
Nov.
Во фокус
Дали знаевте дека органскиот памук има бројни предности во однос на традиционалниот памук?
14.
Jul.
Во фокус
Доколку вежбањето е составен дел од вашата рутина, веруваме дека ова лето нема да ја пропуштите можноста да ги искористите сите предности од престојот на отв...
18.
May.
Во фокус
И оваа пролет ги послушавме Вашите потреби и светските трендови и за Вас подготвивме микс од удобност, модерен дизајн, интензивни бои и квалитет.
07.
Mar.
Во фокус
Како силните жени се справуваат со секојдневните предизвици и што ги инспирира, прочитајте во приказните што следат во продолжение.
24.
Feb.
Во фокус
Време е да излезете на теренот, да ги искористите шансите и да го свртите натпреварот во своја корист со копачките за фудбал adidas Predator Edge.
04.
Feb.
Во фокус
Доколку не сте сигурни како да се спакувате за престој во планина, погледнете што никогаш не треба да заборавите да понесете со себе.
20.
Jan.
Во фокус
Донесовте новогодишни одлуки, но сè уште не сте почнале со нивна реализација? Не чекајте вистински момент, почнете веднаш!