за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ГИ ПРЕТСТАВУВАМЕ ПРОЛЕТНИТЕ НОВОСТИ
Во фокус
18.05.2022.
Во фокус

ГИ ПРЕТСТАВУВАМЕ ПРОЛЕТНИТЕ НОВОСТИ

18.05.2022.

И оваа пролет ги послушавме Вашите потреби и светските трендови и за Вас подготвивме микс од удобност, модерен дизајн, интензивни бои и квалитет.

Сончевите денови, топлото време и мирисот на пролет - едноставно нѐ инспирираат да се движиме и да се менуваме. Да се ​​разбудиме од „зимскиот сон“ и да планираме нови здрави навики или како да започнеме со тренинзи.

Со воведувањето на физичките активности, без разлика дали се работи за фитнес или пешачење, примарна ни е удобноста и квалитетната спортска опрема. Оваа сезона, најновите трендови во комбинација на светли бои и впечатливи текстури во дизајнот на спортската опрема, носат посебен пролетен амбиент кој не подготвува за претстојното лето.

Од нашата понуда, со гордост издвојуваме неколку новитети кои нѐ освоија на прв поглед.


Nike color block опрема за вежбање

Кој вели дека опремата за вежбање не може да биде и удобна и привлечно дизајнирана? Пред неколку сезони, color blocking беше еден од најатрактивните трендови што го следеа многу спортски брендови.

Со смела комбинација од две интензивни нијанси на бои, постигнете WOW ефект и мотивирајте се да правите подеднакво интензивен тренинг. Со спортската опрема на Nike со високи перформанси, сигурно не можете да останете незабележани. На опремата за вежбање во светли нијанси тешко одолева и машкиот дел од екипата - и тие се повеќе се одлучуваат за такви парчиња.

Проверете ја најновата колекција на Nike во продавниците на Sport Vision и online.

Патики за трчање во розови нијанси - дамите кажаа ДА

Сезоната за трчање е во тек. Професионалните тркачи се подготвуваат за најважните регионални трки, додека рекреативците решија да се вратат на патеката со доаѓањето на потопло време.

Особено за дамите, пролетта е мотиватор и двигател за спортување и воведување на тренинг или каква било физичка активност во секојдневието. Без разлика дали ќе одлучите да трчате, пешачите или брзо одење - во нашата нова колекција ќе најдете разновиден асортиман на патики за трчање од вашите омилени брендови.

Покрај тоа што се удобни и со современи технологии кои ја подобруваат безбедноста на патеката - патиките за трчање од нашата нова колекција, се исто така атрактивно дизајнирани. Без разлика дали сакате класичен дизајн или похрабри комбинации на текстури и бои - сигурни сме дека ќе го најдете вистинскиот модел за вас.

Дуксер и шорцеви Nike - добитна комбинација на спортски машки стил

Познато е дека машкиот пол особено преферира удобност при изборот на комбинации на облека - без разлика дали ги носите додека се дружите со пријателите во омиленото кафуле или за време на лесна пролетна прошетка. Оваа сезона - Nike остана доследен на својата иновативна насока во дизајнот на облека во впечатливи бои и дезени. Сите љубители на овој бренд, на полиците во нашите продавници ќе ја најдат атрактивната колекција на Nike за мажи, која нема да ве остави рамнодушни ниту оваа сезона.

Ултимативниот хит на сезоната пролет/лето - бели патики

Ако не прашате кој пар патики МОРА да го има во продавниците за патики - дефинитивно станува збор за пар бели патики. Со својата едноставност, овој класик му дава на секој стил посебна свежина и лесно се вклопува во различни комбинации. Затоа, белите патики се апсолутен хит секоја сезона – и без разлика на актуелните трендови – никогаш не излегуваат од мода. Како и претходните сезони, така и оваа, во нашите продавници можете да пробате и погледнете различни модели на патики во бела боја, од асортиман на различни брендови.

Освежете ја Вашата гардероба со впечатливи спортски парчиња од нашата понуда кои можете да ги носите за време на спортските активности, но и во секојдневието.

Новата колекција е достапна во продавниците на Sport Vision и online.

Екипата на Sport Vision!

 

Слични статии

07.
Aug.
Во фокус
Како патници мора да бидеме подготвени за сите предизвици со кои може да се соочиме; неочекувани доцнења, потенцијално долги редици на граница или седење со ...
19.
Jan.
Во фокус
Веројатно нема подобро време за поставување на нови планови и цели кои сакаме да ги постигнеме од Новата година.
22.
Dec.
Во фокус
Ако не сте сигурни како да изберете спортски подарок, не грижете се.
21.
Dec.
Во фокус
Причините за да се впуштите во авантурата наречена планинарење се бесконечни.
07.
Nov.
Во фокус
Дали знаевте дека органскиот памук има бројни предности во однос на традиционалниот памук?
14.
Jul.
Во фокус
Доколку вежбањето е составен дел од вашата рутина, веруваме дека ова лето нема да ја пропуштите можноста да ги искористите сите предности од престојот на отв...
07.
Mar.
Во фокус
Како силните жени се справуваат со секојдневните предизвици и што ги инспирира, прочитајте во приказните што следат во продолжение.
24.
Feb.
Во фокус
Време е да излезете на теренот, да ги искористите шансите и да го свртите натпреварот во своја корист со копачките за фудбал adidas Predator Edge.
04.
Feb.
Во фокус
Доколку не сте сигурни како да се спакувате за престој во планина, погледнете што никогаш не треба да заборавите да понесете со себе.
20.
Jan.
Во фокус
Донесовте новогодишни одлуки, но сè уште не сте почнале со нивна реализација? Не чекајте вистински момент, почнете веднаш!