за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
#WE LIVE TO DISCOVER: ЈА ОТКРИВАМЕ НОВАТА HIKING КОЛЕКЦИЈА НА БРЕНДОТ JACK WOLFSKIN
Outdoor
31.10.2023.
Outdoor

#WE LIVE TO DISCOVER: ЈА ОТКРИВАМЕ НОВАТА HIKING КОЛЕКЦИЈА НА БРЕНДОТ JACK WOLFSKIN

31.10.2023.

Секоја hiking авантура е патување во непознатото – непредвидлива, предизвикувачка и, пред сè, забавна активност која ги инспирира вистинската љубителите на спортот да ги поместат границите и да ја тестираат својата издржливост. Токму затоа, познатиот германски outdoor brand им помага на авантуристите ширум светот во нивните напори да се поврзат со природата повеќе од четири децении.


Како и секоја сезона, така и оваа сезона Jack Wolfskin ни носи нова колекција на спортски модели специјално дизајнирани за hiking. Моделите се достапни во продавниците на Sport Vision, како и online, а пред да започнете да ги истражувате, ви ги откриваме сите придобивки од најновата колекција.

Зад слоганот We live to discover стојат децении напор и посветеност. Иновациите и стремежот кон нови технологии го ставаат овој бренд на самиот врв на производителите на опрема Jack Wolfskin за outdoоr спорт. Минималистичкиот дизајн и високата функционалност се нешто по што Jack Wolfskin е познат меѓу outdor авантуристите и љубителите на спортски стил. Исто е и овој пат, благодарение на најновите технологии за материјали, моделите од новата колекција обезбедуваат оптимална заштита од сите временски услови со тоа што го спречуваат студот да дојде до вашето тело, ја одбиваат водата и ѝ дозволуваат на кожата да дише. Дожд, снег, ветер или каллив терен - нема предизвици што не можете да ги надминете на вашиот пат до целта. Ако сте еден од оние авантуристи кои постојано се во движење и сакаат да истражуваат непознати области, веруваме дека ќе ја најдете најдобрата поддршка во outdoоr колекцијата на Jack Wolfskin.

Слоевитата облека е нешто што секогаш мора да го имате на ум кога излегувате на неистражена планинска патека или прошетате неколку часа низ блиската шума. Затоа, секогаш избирајте лесни и високофункционални слоеви кои ја регулираат оптималната телесна температура и потењето. Како едно од универзалните и есенцијални парчиња облека во секоја гардероба, ја издвојуваме јакната Jack Wolfskin 3u1, која може да се носи на повеќе начини, во зависност од временските услови. Внатре е обложена со мек материјал од руно, додека надвор е отпорна на вода и ветер благодарение на технологијата TEXAPORE CORE. Оваа јакна најдобро се комбинира со панталони специјално дизајнирани за шетање на отворено. Овој пат се истакнати панталоните од TEXASHIELD PRO SOFTSHELL OXFORD ткаенина, кои се отпорни на временски услови, а сепак доволно лесни,не го ограничуваат движењето, но лесно се прилагодуваат на секое движење.

Долгите прошетки може да бидат заморни, па затоа е важно обувките што ги носите да ве следат во секој чекор.При изборот на патики или обувки за планинарење, тргнете од најважните ставки како удобност, стабилност и заштита од сите временски услови на патеката. Сето тоа можете да го најдете со избирање на обувки со водоотпорна мембрана Texapore во горниот дел и ѓонот што обезбедува максимално држење, без оглед на површината. Надминете го карпестиот, стрмниот и лизгав терен во еден од ниските или средните топ модели од актуелната колекција.


Доколку сакате да бидете подготвени за сите временски услови, не заборавајте да спакувате парче облека обложена со руно во ранецот, како дуксер кој ќе ја одржува температурата на вашето тело оптимална, но и капа што ќе обезбеди дополнителна заштита од студот.


Кога ќе се впуштите во нова outdoor авантура, подгответе се да истражувате. Отворете се за нови предизвици, проширете ги вашите хоризонти и вдишете ја природата во потполност. Затоа што сте создадени да се движите! Новата колекција на Jack Wolfskin  ќе биде ваша поддршка во ова.


Sport Vision Team

Слични статии

28.
Nov.
Outdoor
Природата се движи, инспирира, прави да се чувствувате подобро - па зошто да не го земете ранецот и да тргнете во друга outdoor авантура?
19.
Oct.
Outdoor
Во ова упатство за избор на правилни обувки за спортови на отворено, ги споредуваме предностите на два вида обувки за такви прилики.
25.
Jul.
Outdoor
За сите оние кои ја сакаат удобноста на хотелското сместување, ова ќе биде огромно отстапување од зоната на удобност.
20.
Dec.
Outdoor
Нескротливата природа и удобноста изгледаат целосно некомпатибилни, сепак, Kander го овозможи тоа.