за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ПОДГОТВЕНИ ЗА HIKING СО COLUMBIA FACET 75 ALPHA ОБУВКИТЕ
ПОДГОТВЕНИ ЗА HIKING СО COLUMBIA FACET 75 ALPHA ОБУВКИТЕ
Outdoor
28.11.2023.
Outdoor

ПОДГОТВЕНИ ЗА HIKING СО COLUMBIA FACET 75 ALPHA ОБУВКИТЕ

28.11.2023.

Природата се движи, инспирира, прави да се чувствувате подобро - па зошто да не го земете ранецот и да тргнете во друга outdoor авантура? Ќе се согласите дека есента е идеална сезона за истражување и освојување на нови патеки. Но, тие патеки често не изненадуваат, особено кога временските услови се променливи. Дожд, кал, снег, карпест, стрмен и лизгав терен - ако барем еднаш сте се соочиле со овие предизвици во вашето outdoor искуство, знаете за што зборуваме. Затоа изборот на обувки е еден од клучните фактори кога ќе одлучите да се впуштите во нова авантура. Од брендот Columbia доаѓа FACET 75 ALPHA – обувки кој се дизајнирани за сите временски услови и сите услови на патеката. Модерните, водоотпорни обувки за планинарење инспирирани од изгледот на патиките за патека обезбедуваат стабилност, издржливост и исклучителна заштита кога сте надвор во природа. За страсните љубители на outdoor авантурите, тоа значи дека можат да се препуштат на истражување на непознати региони, преземајќи сигурни чекори.

Доколку сте поддржувач на лесни активности како што се планинарење или трекинг, тогаш иновативните планинарски обувки FACET 75 ALPHA се задолжителен модел во вашата колекција. Дизајнирани за услови на суви и влажни патеки, овие лесни обувки на отворено ќе обезбедат стабилност и удобност при секој чекор. Изработени се од издржлив и водоотпорен OutDry™ материјал кој исто така може да дише, благодарение на беспрекорните мрежести делови од ткаенина. Средниот ѓон е исполнет со Techlite+™ PLUSH пена која ќе го направи попријатно повеќечасовното пешачење по планинските патеки. Ако сте искусен планинар, знаете дека безбедноста е една од најважните работи, особено кога теренот под вашите нозе е карпест и нерамен. Затоа, обувките што ги носите треба да бидат сигурни и стабилни. Овие полудлабоки обувки имаат ѓон Adapt Trax™ со стратешки поставени делови кои спречуваат лизгање и овозможуваат оптимално држење на земја при сите временски услови, особено на влажен и лизгав терен. Друга предност на овој модел е системот NAVIC FIT™ – иновативен начин на поврзување што ја опфаќа навикуларната коска на стапалото, за да се осигури дека петицата останува фиксирана во секое време. Обувките Columbia FACET 75 ALPHA се достапни во неколку различни бои, во машки големини, така што лесно можете да го изберете вистинскиот пар и да го вклопите во вашите аутфити.

Бидејќи фокусот на брендот не е само на обувките, туку и на облеката и опремата за outdoor активности, во новата колекција ќе најдете и outdoor јакни, панталони за скијање и планинарење, елеци, меки и топли дуксери, активна облека што е незаменлив придружник за сите авантуристи, заштитни ракавици, плетени капи со модерни кроеви, како и обувки за сите услови. Завршете го вашиот престој во природа со некои од овие модели и бидете сигурни дека секогаш ќе ја имате прават поддршка.

Без разлика дали сте љубители на најпопуларните есенски активности, како што се планинарење и трчање по патеки, или со нетрпение чекате снегот да падне на планините, новата колекција на Columbia е тука да ви ја даде потребната поддршка. Технологиите и материјалите што се во чекор со водечките трендови на отворено ќе ви помогнат да останете активни во природа подолго време.


Sport Vision tim

Слични статии

31.
Oct.
Outdoor
Секоја hiking авантура е патување во непознатото – непредвидлива, предизвикувачка и, пред сè, забавна активност која ги инспирира вистинската љу...
19.
Oct.
Outdoor
Во ова упатство за избор на правилни обувки за спортови на отворено, ги споредуваме предностите на два вида обувки за такви прилики.
25.
Jul.
Outdoor
За сите оние кои ја сакаат удобноста на хотелското сместување, ова ќе биде огромно отстапување од зоната на удобност.
20.
Dec.
Outdoor
Нескротливата природа и удобноста изгледаат целосно некомпатибилни, сепак, Kander го овозможи тоа.