за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
KANDER - СПОРТСКО ИСКУСТВО БЕЗ КОМПРОМИС
KANDER - СПОРТСКО ИСКУСТВО БЕЗ КОМПРОМИС
Outdoor
20.12.2022.
Outdoor

KANDER - СПОРТСКО ИСКУСТВО БЕЗ КОМПРОМИС

20.12.2022.

Нескротливата природа и удобноста изгледаат целосно некомпатибилни, сепак, Kander го овозможи тоа. Овој бренд одамна стана синоним за уникатно спортско искуство за време на студените зимски месеци. Им пркоси на студот, маглата, влажните и лизгави патеки, дивите и непристапни терени и е лидер на светскиот пазар кога станува збор за спортска линија на отворено. Силуетата на Kander e инспирирана од швајцарските нескротливи глечери, па го добила своето име по стрмниот глечер Кандерфирн кој се наоѓа во Бернските Алпи, кој се наоѓа јужно од Кандерштег. Искачувања кои ги тераат сите да се движат, што може да се победи само со надворешна опрема со високи перформанси.
 

ДИЗАЈН КОЈ СЕ ОДРЖУВА СО ВРЕМЕТО

Искусни дизајнери презентираат иновации во обувките за возрасни и деца на отворено, како и јакни, кабаници, вреќи за спиење, ранци, шишиња со термос, планинарски столбови и ракавици, што го прави овој бренд единствен на пазарот. Секое парче опрема на отворено е многу функционално, лесно се пакува и носи. Ранците се направени од издржливи материјали со многу џебови каде што можете да спакувате буквално се што сакате да понесете. Kander не остава ништо на случајноста. Така, можете да бидете сигурни дека ќе го добиете најдоброто за време на вашиот авантуристички предизвик.
 

Кога квалитетните материјали одговараат на новите технологии, се создава спортска опрема што лесно ќе се соочи со секој предизвик што ќе го поставите пред себе. Овде, посебен акцент е ставен на обувките кои ви даваат сигурност и поддршка, но со дискретна леснотија и безвременска удобност. Уникатниот дизајн со внимателно дизајнирани и стратешки поставени детали ви овозможува безгрижно и непречено да ги постигнувате вашите цели. Материјалите се водоотпорни, но со совршена рамнотежа на дишење и топлина, додека ѓонот нежно се прилепува на површината, правејќи го секој ваш чекор безбеден.


Брендот Kander не се грижи само за удобноста и функционалноста на спортската опрема, туку акцентот е ставен и на естетскиот план. Обувките не се незгодни и гломазни, па може да се носат дури и на градските улици, совршено одговарајќи на вашата урбана облека. Смелата комбинација на бои и материјали ќе им се допадне и на вашите млади.


ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУВКИ ПО КОИ Е ПОЗНАТ KANDER
 

Водоотпорна технологија ги одржува вашите стапала суви дури и при длабок снег, а исто така придонесува за полесно одбивање на калта и водата, како и за побрзо сушење на горниот дел.

МРЕЖЕТА ЗА ДИШЕЊЕ одржува постојан баланс помеѓу дишењето и топлината во обувките.

Гумената капа на TOE GUARD ги штити прстите од удари на понепристапни патеки и ја зголемува удобноста.

Технологијата на GRIPTECH ѓонот носи одлично држење и до 20% поголема поддршка и издржливост на сув и влажен терен. На предниот дел на обувките се обезбедува максимална адхезија на површината благодарение на геометриски обликуваниот ѓон.

Издржливиот текстилен материјал на горниот дел на обувките носи неспоредлив комфор, издржливост и лесно одржување од сезона во сезона

PREMIUM LEATHER е ознака за специфични типови на кожа што се користат во производството на обувки и се карактеризира со удобност и препознатлива спортска елеганција.

HEEL COMFORT столбот на ѓонот под петицата обезбедува исклучителна адхезија на површината, што обезбедува поприроден контакт со земјата, со загарантирано чувство на удобност.

SNOW PROOF технологијата обезбедува голема заштита од снег кој брзо паѓа од површината, што го олеснува движењето.
 

Kander ни вели дека нема бариери кога се во прашање спортските предизвици. По напорна работна недела, обврски и седење пред компјутер, природата е најдобриот исцелител. Во секое време од годината и во сите временски услови. Нема оправдување. Само предизвици!

Во сите наши продавници и на online shop можете да најдете спортски обувки за на отворено, облека и опрема од брендот Kander. Изберете ги моделите кои најмногу ви одговараат, по ваш вкус и не грижете се за врвните перформанси. Kander се грижи за тоа.


Тимот на Sport Vision

Слични статии

28.
Nov.
Outdoor
Природата се движи, инспирира, прави да се чувствувате подобро - па зошто да не го земете ранецот и да тргнете во друга outdoor авантура?
31.
Oct.
Outdoor
Секоја hiking авантура е патување во непознатото – непредвидлива, предизвикувачка и, пред сè, забавна активност која ги инспирира вистинската љу...
19.
Oct.
Outdoor
Во ова упатство за избор на правилни обувки за спортови на отворено, ги споредуваме предностите на два вида обувки за такви прилики.
25.
Jul.
Outdoor
За сите оние кои ја сакаат удобноста на хотелското сместување, ова ќе биде огромно отстапување од зоната на удобност.