за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Три причини поради кои ќе ви се допаднат ASICS GEL-NIMBUS 26
Трчање
06.03.2024.
Трчање

Три причини поради кои ќе ви се допаднат ASICS GEL-NIMBUS 26

06.03.2024.

По 25-тото издание на моделот GEL-NIMBUS, кој официјално беше прогласен за најудобна патика за трчање на тест за удобност, креативната работилница на брендот ASICS ја објави најновата верзија на познатиот модел GEL-NIMBUS 26, кој се издвојува по неговиот подобар дизајн и перформанси. Во овој текст ќе ги објасниме подобрувањата и придобивките од овие патики во споредба со претходните модели, и како и зошто ќе ви се допаднат.

Удобноста пред се

ASICS, бренд кој се води по филозофијата кајзен (кајзен - термин кој доаѓа од јапонскиот јазик и значи постојано подобрување, континуирани промени на подобро), се стреми да ги подобри перформансите на своите модели секоја сезона следејќи ги потребите на тркачите и тестирајќи ги новитетите. Дизајнерите при крериањето на патиките дадоа приоритет на удобноста, а GEL™ технологијата е заштитен знак на патиките за трчање GEL-NIMBUS уште од нивните создавање во 1999 година. Технологијата PureGEL™ е 65% полесна и помека од претходните GEL™ технологии, поставена стратешки во средниот дел од ѓонот за подобра апсорција и овозможува полесно трчање. Се ова не се гледа однадвор.

Што е ново и различно кај моделот ASICS GEL-NIMBUS 26?

Тешко е да се надминете себеси, особено кога сте најудобната патика за трчање на пазарот, но ASICS нè уверува дека секогаш има потенцијал за подобрување. Да ги погледнеме дизајнерските и технолошките иновации на новиот модел GEL-NIMBUS 26.

1. Подобри перформанси на патеката

Ако мислевте дека сте виделе се, грешка сте, новиот GEL-NIMBUS 26 покажува дека стабилноста и безбедноста при движење секогаш може да се подобрат. Технологијата HYBRID ASICSGRIP™, комбинирана со AHARPLUS™ гума во ѓонот, ја подобрува стабилноста на влажни и лизгави површини и ја зголемува издржливоста на патиките. Овој модел е идеален за трчање и секојдневни активности.


2. Подобрен дизајн на горниот дел на патиката

Кога станува збор за дизајнот, новите патики GEL-NIMBUS 26 имаат драстично поинаков горен дел. Флексибилен е и има проток на воздух кај јазикот, заедно со мека, плетена структура во средината која му овозможува полесно прилагодување на стапалото и обезбедува подобро трчање.

Ознаката CO2 потврдува одржливо производство

ASICS ја нагласува важноста на одржливоста во производниот процес со додавање на официјална ознака CO2e на овој модел и промовирање на свеста за вредноста на екологијата во денешното потрошувачко општество. Оваа патика има подобрена, ултра лесна FF BLAST™ PLUS ECO влошка со 24% повеќе пена од претходните генерации. Најмалку 20% од материјалот се создава од обновливи извори, вклучувајќи го и отпадот од шеќерна трска.


ASICS Gel-Nimbus 26 патиките во машки и женски  броеви се достапни во нашите продавници или online.


Sport Vision Тим

Слични статии

15.
Jan.
Трчање
Иако можеби мислите дека кога ќе видите снег надвор од вашиот прозорец, побезбедно е да останете дома под ќебе и да ги оставите патиките за трчање до пролет,...
14.
Dec.
Трчање
Трките со пречки или OCR (трки на патека со пречки) се трки надвор од патот каде што покрај поминатите километри, треба да поминете и различни пречки долж па...
09.
Oct.
Трчање
Речиси секој тркач има свој совршен тајминг и причини зошто токму тоа време е најдобро за трчање.
13.
Jul.
Трчање
Ако трчањето е вашата редовна активност, тогаш правилната хидратација е важна лекција за вас.
15.
Jun.
Трчање
Најудобните патики за трчање конечно пристигнаа на глобалниот пазар.
12.
Jun.
Трчање
Клучот за успехот е во поставувањето реални цели, во добар план за обука и постојано охрабрување за таа навистина тешка задача.
12.
Jun.
Трчање
Ви предлагаме неколку начини да останете ментално ангажирани додека трчате.
16.
Jun.
Трчање
Asics Gel-Nimbus 24 патики со иновативна технологија која ќе ги промени перцепциите за трчањето.
07.
Jun.
Трчање
Се ближат деновите со високи температури, но и трчање коe полесно ќе го издржите во оваа облека за трчање. Еве ги моделите на кои треба да обратите внимание....
06.
May.
Трчање
Трчањето за многумина не е омилена физичка активност, но сигурно е меѓу најздравите, а придобивките се многубројни и неспоредливи.