за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ОБЛЕКА ЗА ТРЧАЊЕ НА КОЈА ТРЕБА ДА ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ
Трчање
07.06.2021.
Трчање

ОБЛЕКА ЗА ТРЧАЊЕ НА КОЈА ТРЕБА ДА ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ

07.06.2021.

Многу нѐ израдува информацијата за одржување на овогодинешните маратони низ повеќе градови. Подготовките за трките траат долго време, а бидејќи температурите се повисоки, треба да обратите внимание и на облеката што ќе ја изберете за трката. Треба да биде лесна, изработена од материјали кои овозможуваат проток на воздух и доволно удобна за да не создава дополнителни проблеми.

 

Облеката за трчање што ја одбравме за вас денес е одличен избор за сите маратони кои не очекуваат, но и за сите други јунски и летни трки и трчања што ги планирате. Ова се моделите на кои треба да обратите внимание.

Nike Breathe Run - маица за страсни тркачи

Тркачи кои даваат 150 проценти од својата сила и енергија на секоја трка или тренинг дефинитивно треба да ја изберат Nike Breathe Run маицата за трчање во топлите пролетни и летни денови. Овој модел со кратки ракави, наменет за мажи, е изработен од екстремно лесен материјал, кој овозможува неопходен комфор и слобода на движење. Добро познатата Dri-FIT технологија е вткаена во материјалот, така што маицата останува сува цело време додека трчате.

adidas Own the Run Celebration - за еколошко свесни тркачи

Рециклирани материјали сѐ повеќе се користат во производството на патики за трчање, облека и опрема. Тоа е случај и со овој женски модел на маица за трчање кој симболично се нарекува adidas Own the Run Celebration Top. Без ракави, со широки ремени, овозможува максимална удобност. Технологијата Aeroready овозможува брзо сушење на материјалот, што ја прави маицата идеална за летни трки и тренинзи.

Уживајте во удобноста и поддршката на моделот дизајниран за тренинг и полумаратонски и маратонски трки.

Under Armour Launch машки шорцеви - сè што ви треба за добри резултати

Облеката од брендот Under Armour е омилена меѓу тркачите токму затоа што секој детал во дизајнот е дизајниран да придонесе за постигнување врвни резултати. Затоа машките шорцеви Under Armour UA Launch SW 5'' SHORT се наш избор денес.

Тоа е модел кој содржи екстремно лесна, растеглива ткаенина однадвор, што ви дава целосна слобода на движење, без никакви ограничувања. Страничните мрежести делови се поставени за да овозможат дополнителен проток на воздух. Покрај тоа имаат компресиран внатрешен дел и ткаенина што брзо се суши и токму поради тоа треба да ги изберете овие шорцеви за сите ваши тркачки авантури за време на топлите денови.

Nike Tempo Luxe Icon Clash женски шорцеви

Дизајнот на женските шорцеви за трчање Nike Tempo Luxe Icon Clash се издвојува не само поради нивниот материјал со интересни мотиви, туку и поради двослојната конструкција која обезбедува чувство на удобност и неверојатна слобода.

Страничните и задни џебови, еластичната лента на струкот и ткаенината Nike Flex ви овозможуваат да го дадете својот максимум, додека Dri-FIT технологијата придонесува за побрзо сушење на материјалот. Овој модел, како и сите претходни, може да ги нарачате на нашиот online shop.

Целосната тркачка понуда од познатите брендови можете да ја најдете во нашите продавници или да нарачате на online shop.

Се гледаме на патеката!

Тимот на Sport Vision

 

Слични статии

06.
May.
Трчање
Трчањето за многумина не е омилена физичка активност, но сигурно е меѓу најздравите, а придобивките се многубројни и неспоредливи.
26.
Apr.
Трчање
New Balance FuelCell Rebel v2 патиките за трчање ќе ви помогнат да го поставите вашиот личен рекорд при трчањето. Погледнете ги нивните перформанси.
25.
Mar.
Трчање
Кој може да трча trail? Одговорот е едноставен и јасен - секој! Ова е причината зошто оваа дисциплина стана толку популарна меѓу трчачите за време на пандеми...