за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ГИ ПРЕТСТАВУВАМЕ NEW BALANCE FUELCELL REBEL v2
Трчање
26.04.2021.
Трчање

ГИ ПРЕТСТАВУВАМЕ NEW BALANCE FUELCELL REBEL v2

26.04.2021.

New Balance FuelCell Rebel v2 патиките за трчање ќе ви помогнат да го поставите вашиот личен рекорд при трчањето. Погледнете ги нивните перформанси.

Навикнати сте од недела во недела да ви ги претставуваме најновите модели во нашата понуда и да откривате детали што можат да бидат корисни за вашите следни спортски потфати. Овој пат ви претставуваме нови патики за трчање од брендот New Balance - моделот FuelCell Rebel v2, кој е совршен за трчање и други тренинзи со висок интензитет.

ПО ШТО СЕ ИСТАКНУВААТ НОВИТЕ NEW BALANCE FUELCELL REBEL V2 ПАТИКИ ЗА ТРЧАЊЕ?

FuelCell Rebel v2 е дизајниран за тренинзи со висок интензитет, без разлика дали се работи за трки или вежбање во теретана. Благодарение на FuelCell пената со високи перформанси, патиката гарантира максимално отскокнување при допир со подлогата и експлозивно враќање на енергијата со секој чекор.

Деконструираните детали на петата даваат дополнителна поддршка. Посебно внимание се посветува и на обликувањето на „јаката, делот од патиките што се обвиткува околу зглобот, кој исто така е исполнет со пена. Благодарение на тоа, овој модел, покрај удобноста, гарантира и максимална стабилност.

Значителни подобрувања може да се забележат и на горниот дел од патиките. За разлика од оригиналниот, целосно ткаен горен дел со интегриран јазик, тој сега е направен од мрежа која овозможува патиката да „дише“, додека јазикот е одделен и може да се прилагоди на потребите на тркачите. Оваа комбинација придонесува за чувство на удобност и заедно со импресивното брендирање и боите, овој модел го прави уште попривлечен и баран.

Спецификации на машкиот и женскиот модел на New Balance FuelCell Rebel v2 патиките за трчање

  • FuelCell пената со високи перформанси обезбедува обновување на експлозивната енергија и придонесува за уште подобри резултати.
  • Горниот дел е изработен од комбинација на мрежа и синтетички материјали.
  • Делот околу зглобовите е обликуван така што го фиксира стапалото.
  • Ndurance технологијата на ѓонот е гаранција за супериорна стабилност и долготрајност. Ѓонот е изработен од комбинација на материјали, во кои доминира гумата со различна густина.
  • New Balance FuelCell v2 имаат просечен наклон од 6 mm.
  • Просечната тежина на машките патики New Balance FuelCell v2 е 204 g.

  • Просечната тежина на женските патики New Balance FuelCell v2 е 167g.
  • Патиките се идеални за тврда подлога, бетон и за во фитнес сала.
  • Патиките се пофлексибилни и прилагодени на странични движења.

New Balance Rebel FuelCell v2 патиките за трчање можете да ги најдете во продавниците на Sport Vision или да ги нарачате Online.

 

Тимот на Sport Vision

Слични статии

12.
Apr.
Трчање
Пристигнаа новите adidas SOLARBOOST 3 & SUPERNOVA+ патиките за трчање! Ние ги испробавме и сега ги споделуваме нашите впечатоци со вас.