за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ГИ ИСПРОБАВМЕ ADIDAS SOLARBOOST 3 & SUPERNOVA+ ПАТИКИТЕ ЗА ТРЧАЊЕ
Трчање
12.04.2021.
Трчање

ГИ ИСПРОБАВМЕ ADIDAS SOLARBOOST 3 & SUPERNOVA+ ПАТИКИТЕ ЗА ТРЧАЊЕ

12.04.2021.

Трчачите секогаш сакаат подобро и повеќе - повеќе километри, повеќе енергија, поголема удобност, поголема доверба во опремата што ја носат и поголема самодоверба. А, за да верувате во себеси додека трчате, треба да им верувате и на патиките кои ги носите. Брендот adidas, оваа сезона ја претстави новата колекција на патики за трчање SOLARBOOST и SUPERNOVA. Ова се моделите adidas SOLARBOOST 3 и SUPERNOVA + кои ги испробавме и сега ги споделуваме нашите впечатоци со вас.

 Што треба да знаете за новите патики за трчање SOLARBOOST 3? 

Приказната за SOLARBOOST е приказна за доверба и за моќта на трчањето што ја добивате во моментот кога ќе ги облечете овие патики. Она што ги издвојува новите патики adidas SOLARBOOST 3 од нивните претходници е т.н. LEP систем кој ви овозможува оптимално обновување на енергијата со секој чекор.

Друг детал, особено за овој модел, е системот Control Rail, кој гарантира контрола и стабилност во моментот кога ќе ги врзете врвките и ќе почнете да трчате. Boost средниот ѓон е најреспонзивното adidas полнење досега, дизајнирано да обезбеди поттик на енергија што ќе ве охрабри секогаш да одите подалеку и да бидете побрзи, со минимално трошење на енергијата.

Благодарение на сите перформанси, моделот SOLARBOOST 3 е идеален за трчачи на долги патеки и искусни трчачи кои бараат дополнителна стабилност за километрите кои ги поминуваат во текот на сезоната.

Тежината на патиката за големина 9 (43 1/3) е 312 g, додека наклонот на средниот ѓон е 10 mm (потпетица 32 mm, а предниот дел 22 mm).

За кои се наменети патиките за трчање SUPERNOVA+?

Модел кој содржи комбинација на сите технологии за трчање - adidas SUPERNOVA+ е дизајниран со цел да направи да се чувствувате како да не трчате. Направен е од материјал кој го олеснува трчањето, а истовремено ви дава максимална удобност.

Во моментот кога ќе ги облечете новите патики за трчање SUPERNOVA +, сфаќате дека дизајнерите, при процесот на креирање, размислувале како овие патики би биле одлични и за почетници.

Специјално конструрираниот горен дел обезбедува поддршка и проток на воздух на места каде што е најпотребно. Комбинацијата на Boost и Bounce технологија во средниот ѓон може да се смета како совршена мешавина на перформанси за максимално враќање на енергијата и удобност, така што ништо нема да ве спречи при линеарни и странични движења.

Просечната тежина на патика со големина 9 (43 1/3) е 312 g, со наклон на средниот ѓон 10 mm.

Новата adidas колекција на патики за трчање веќе може да ја најдете во нашите продавници или да нарачате online. Се гледаме на патеката!

 

Тимот на Sport Vision

Слични статии

25.
Mar.
Трчање
Кој може да трча trail? Одговорот е едноставен и јасен - секој! Ова е причината зошто оваа дисциплина стана толку популарна меѓу трчачите за време на пандеми...