за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
BACK TO SCHOOL! ПРОВЕРЕТЕ ШТО ВИ ТРЕБА ЗА НОВАТА УЧЕБНА ГОДИНА
BACK TO SCHOOL! ПРОВЕРЕТЕ ШТО ВИ ТРЕБА ЗА НОВАТА УЧЕБНА ГОДИНА
Новости
01.09.2023.
Новости

BACK TO SCHOOL! ПРОВЕРЕТЕ ШТО ВИ ТРЕБА ЗА НОВАТА УЧЕБНА ГОДИНА

01.09.2023.

Наскоро завршува летниот распуст, а набргу ќе заѕвони првото ѕвонче во новата учебна година. Новиот почеток често е многу стресен и за родителите и за децата бидејќи вклучува подготовки и купување на се што е потребно. Претстојниот период е проследен со набавка на училишен прибор, облека и комплети, организирање на активности и мала промена на сегашниот ритам на секојдневието. Сето ова бара родителите да бидат добро подготвени и организирани за да можат без дополнителни грижи да им се посветат на децата и да ги поддржат во првите училишни денови. Со правилен план и неколку корисни совети, можете да ги направите претстојните денови забавни и возбудливи без непотребен стрес и брзање.НАПРАВЕТЕ ЈА СОВРШЕНАТА КОМБИНАЦИЈА

Малите брзо ја надраснуваат облеката, па сезоната на враќање во училиште е одлично време да ги разгледате нивните гардероби и да набавите основни работи. Децата поголемиот дел од денот го поминуваат на училиште, учат, играат и учествуваат во различни активности. Дефинитивно ќе се чувствуваат подобро кога се удобно облечени, па затоа треба да изберете практична и удобна облека за нивните аутфити. Нашиот асортиман на облека, обувки и опрема за враќање во училиште нуди совршена рамнотежа помеѓу функцијата и стилот, без оглед на тешките училишни обврски и активности. Без разлика дали вашето дете сака да внесе сосема нова енергија или има потреба од малку зајакнување на самодовербата пред големиот ден, почитувајте го неговиот стил, но погрижете се облеката да биде соодветна за на училиштето и соодветна за возраста.ТРЕНДИ ОБУВКИ

Основата на секоја училишна облека се обувките, кои треба да бидат усогласени со што е можно повеќе облека, а сепак да бидат удобни и совршено да го амортизираат товарот на стапалата при трчање и скокање. Никогаш не знаете дали минатогодишните обувки можеби станале мали за време на летниот распуст, затоа проверете го нашиот водич за мерење и изберете ја вистинската големина. Детските стапала можат да растат со различни стапки и немојте да се чудите ако едното е поголемо од другото. Како дополнителен совет, ви препорачуваме да ги измерите двете стапала со нашиот водич за мерење и да го изберете точниот број на обувки пред да ги купите и да ја земете подолгата нога како водилка при изборот на големината. Оваа сезона, како и секогаш, најпознатите брендови во нашиот асортиман, како Nike, adidas, Skechers, Convers, Asics, New Balance нудат врвен квалитет и широк асортиман на бои и стилови за сечиј вкус. За часовите по физичко образование и тренинзите, изберете квалитетни спортски патики кои обезбедуваат добра поддршка на стапалата и го намалуваат ризикот од повреда. Без разлика дали ги вежбате своите вештини на теренот, со соодветни обувки од најголемите имиња во светот на спортот, најмалите секако ќе бидат помотивирани за спортските активности.ЈАКНИ И ПОТОПЛА ОБЛЕКА ЗА СЛЕДНАТА СЕЗОНА

Како што се наближува есента и почетокот на училиштето, времето станува поладно, а деновите се пократки, па затоа е важно да се обезбеди потопла облека. Удобните дуксери со патенти и качулки се идеални парчиња за преодниот период бидејќи може да се комбинираат како дополнителен слој облека за поладните утра и вечери. Јакните или термо кошулите исто така можат да бидат одличен избор за претстојниот период кога ќе ви треба нешто потопло. Тренерките со модерен крој кои обезбедуваат идеална комбинација на удобност и трендовски изглед се хит кога ќе дојде време за избор на урбана школска облека.


ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА И ДОДАТОЦИ

Незаменлив дел од училишната опрема се ранците, кои мора да бидат доволно пространи за да носат се што е потребно, но во исто време удобни и пријатни за носење. Важно е ранецот да е квалитетен, да дава добра потпора и да не го оптоварува рбетот. Оваа сезона, на нашата online продавница, пронајдете училишни ранци кои можат да го надополнат секој стил, од класичен дизајн до парчиња со принтови и логоа на истакнати брендови.
 


Потребно е да се обезбеди целиот училишен прибор, моливи, тетратки, пенкала, боички, линијари и темпери кои се само дел од потребите кои треба да ги има во ранецот. Но се не завршува тука, многу спортови бараат и дополнителна опрема. Вашите малечки нека блеснат на училишните терени со ново топче или тениски рекет. Купете ја основната спортска опрема што ќе им биде потребна и дополнително заштедете избирајќи пакувања од неколку пара спортски чорапи или обезбедете им заштита од сонце со избирање на едно од бејзбол капите од актуелната понуда.


ПРВИТЕ ВПЕЧАТОЦИ СЕ ВАЖНИ

Со нашата понуда за деца Back To School, бидете сигурни дека вашите малечки можат да се вратат на училишните клупи и игралиштата со стил и полн сјај. Бидејќи новата учебна година е веднаш зад аголот, не чекајте последен момент за купување, туку преземете акција веднаш и фатете ги тековните попусти. Ако мислите дека сте заборавиле нешто од вашата листа, не заборавајте да го разгледате нашиот целосен асортиман Back To School.


Sport Vision

 

Слични статии

01.
Jun.
Новости
Искористете некои од овие совети и ќе се видиме на патеката!
25.
Apr.
Новости
Ве покануваме на една поинаква дружба во Sport Vision продавницата во East Gate Mall од 12 часот до 15 часот овој петок и сабота.
15.
Feb.
Новости
Во Sport Vision продавницата во Скопје City Mall е отворен нов корнер за љубителите на outdoor авантурите.
09.
Dec.
Новости
Ве покануваме на отворањето на нашата продавница на новата локација во Штип City Mall оваа сабота, 10.12.2022.
03.
Nov.
Новости
Есента е идеално време за нови авантури на отворено, а оваа година време е и вие да тргнете во една од нив.
05.
Oct.
Новости
Маратон е најдолгата трка на олимписката програма, каде што натпреварувачите треба да истрчаат точно 42.195 километри.
28.
Sep.
Новости
Роденденска недела полна со попусти по повод 10-тиот роденден на Sport Vision во Македонија.
18.
May.
Новости
Подготовките за трчање на подолги делници се одвиваат постепено, а добро смислениот план за активности може да ви го олесни трчањето на најдолгата делница. О...
18.
Apr.
Новости
Пролетта пристигна, сите бои се засилија, воздухот мириса на нови почетоци, ракавите се скратија, очилата за сонце излегоа од чантите, а секој чекор стана по...
30.
Dec.
Новости
На нова локација, на 1 кат, на простор од 360 метри квадратни новата продавница нуди поголем и подобар избор за врвно потрошувачко искуство.