за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ПРОЛЕТ НА ВИСОКА НОГА!
Новости
18.04.2022.
Новости

ПРОЛЕТ НА ВИСОКА НОГА!

18.04.2022.

Пролетта пристигна, сите бои се засилија, воздухот мириса на нови почетоци, ракавите се скратија, очилата за сонце излегоа од чантите, а секој чекор стана полесен и повозбудлив.

Моделите на Converse се тука за да го пoдигнат тој чекор на ново ниво - и буквално и фигуративно.

Новите класици се тука. Изработени од материјали со врвен квалитет на кои сте навикнати од кујната на Converse, со детали кои ги обожавате и во бои кои лесно се комбинираат со секоја пролетна комбинација на облека - бела и црна.

Новиот модел пристигна во две бои црна и бела, бидејќи знаеме дека има и такви кои сакаат и светли и темни патики и нивниот „edgy“ изглед и во најтоплите денови.

Први меѓу еднаквите се платнените Chuck Taylor All Star во црно-бела варијанта. Овој пат на двоен ѓон кој ќе ве издигне до незамисливи височини, со извезена All Star ознака на јазикот, All Star “табличката” на петицата и гумено засилување на прстите. А тука се и EVA влошките за дополнителна удобност, бидејќи чекорите во нив мора да бидат и лесни удобни.

Што е тоа што ги прави овие патики посебни?

  • Удобна платформа
  • Платно со врвен квалитет
  • Детали кои го прават препознатлив моделот на Chuck Taylor
  • Врвки кои овозможуваат подобро држење
  • EVA технологија

Однесете ја на нови височини оваа пролет и прошетајте со нова доза на самодоверба и леснотија.

Слични статии

01.
Sep.
Новости
Наскоро завршува летниот распуст, а набргу ќе заѕвони првото ѕвонче во новата учебна година.
01.
Jun.
Новости
Искористете некои од овие совети и ќе се видиме на патеката!
25.
Apr.
Новости
Ве покануваме на една поинаква дружба во Sport Vision продавницата во East Gate Mall од 12 часот до 15 часот овој петок и сабота.
15.
Feb.
Новости
Во Sport Vision продавницата во Скопје City Mall е отворен нов корнер за љубителите на outdoor авантурите.
09.
Dec.
Новости
Ве покануваме на отворањето на нашата продавница на новата локација во Штип City Mall оваа сабота, 10.12.2022.
03.
Nov.
Новости
Есента е идеално време за нови авантури на отворено, а оваа година време е и вие да тргнете во една од нив.
05.
Oct.
Новости
Маратон е најдолгата трка на олимписката програма, каде што натпреварувачите треба да истрчаат точно 42.195 километри.
28.
Sep.
Новости
Роденденска недела полна со попусти по повод 10-тиот роденден на Sport Vision во Македонија.
18.
May.
Новости
Подготовките за трчање на подолги делници се одвиваат постепено, а добро смислениот план за активности може да ви го олесни трчањето на најдолгата делница. О...
30.
Dec.
Новости
На нова локација, на 1 кат, на простор од 360 метри квадратни новата продавница нуди поголем и подобар избор за врвно потрошувачко искуство.