за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Како да се избере вистинската outdoor опрема? Погледнете ја новата понуда на adidas TERREX
Новости
03.11.2022.
Новости

Како да се избере вистинската outdoor опрема? Погледнете ја новата понуда на adidas TERREX

03.11.2022.

Есента е идеално време за нови авантури на отворено, а оваа година време е и вие да тргнете во една од нив. Зошто?

Најубавите глетки можете да ги откриете со лесни прошетки низ природата или ако сакате вистински авантури, ве чекаат на понапорни патеки. Што е тоа што ви треба за да го достигнете врвот, но секако и да се спуштите на дното? Така е, ние го мислевме истото - квалитетна опрема. Без разлика какви се патеките, потребна ви е квалитетна опрема која ќе го олесни самото искачување и ќе ве подготви за различни температури или едноставно ќе обезбеди стабилност при подолги прошетки.

Добрите чевли и облека се она што сигурно ќе ви го олесни лесните прошетки за време на викендот како и прошетките во природа на нерамен и лизгав терен. Сигурни сме дека веќе знаете за моделите на adidas terrex, но што е нешто што можеби не знаете дека го добивате со купување на овие чевли?

Оваа сезона можете да најдете машки и женски модели кои имаат BOOST технологија во средишниот дел на ѓонот за да имате дополнителна енергија при секој чекор. Она што е веќе стандардно и зошто го сакате терексот е секако GORE-TEX мембраната која ве штити од влажни временски услови, но и дозволува вашите стапала да дишат кога ќе се загреат. Не, тоа не е сè што нудат моделите на adidas terrex. Внатрешната рамка и потпирачот за петицата ќе ви овозможат сигурно движење на која било нерамна површина или карпест терен, а ѓонот Continental™ Rubber одржува доверливо држење без разлика дали површината е влажна или сува.

Доколку сеуште не сте подготвени за планински авантури, ви нудиме и модели кои ќе бидат идеални за движење низ градот за време на дождливите есенски или снежните зимски денови. Без разлика дали ќе изберете плиток или длабок модел, ќе одлучите врз основа на барањата на патеката, технологијата и стабилноста што ја сакате, но сигурни сме дека ќе најдете модел за вас во нашата понуда на модели на adidas terrex.

Денес пешачењето е повеќе од едноставна рекреација, а да се биде во природа има позитивни ефекти врз целокупното здравје како и борба против секојдневниот стрес, затоа веднаш кликнете овде и побарајте опрема за планинарење или пешачење, а во најблиската продавница можете да ја испробате достапните adidas terrex модели.

Слични статии

01.
Sep.
Новости
Наскоро завршува летниот распуст, а набргу ќе заѕвони првото ѕвонче во новата учебна година.
01.
Jun.
Новости
Искористете некои од овие совети и ќе се видиме на патеката!
25.
Apr.
Новости
Ве покануваме на една поинаква дружба во Sport Vision продавницата во East Gate Mall од 12 часот до 15 часот овој петок и сабота.
15.
Feb.
Новости
Во Sport Vision продавницата во Скопје City Mall е отворен нов корнер за љубителите на outdoor авантурите.
09.
Dec.
Новости
Ве покануваме на отворањето на нашата продавница на новата локација во Штип City Mall оваа сабота, 10.12.2022.
05.
Oct.
Новости
Маратон е најдолгата трка на олимписката програма, каде што натпреварувачите треба да истрчаат точно 42.195 километри.
28.
Sep.
Новости
Роденденска недела полна со попусти по повод 10-тиот роденден на Sport Vision во Македонија.
18.
May.
Новости
Подготовките за трчање на подолги делници се одвиваат постепено, а добро смислениот план за активности може да ви го олесни трчањето на најдолгата делница. О...
18.
Apr.
Новости
Пролетта пристигна, сите бои се засилија, воздухот мириса на нови почетоци, ракавите се скратија, очилата за сонце излегоа од чантите, а секој чекор стана по...
30.
Dec.
Новости
На нова локација, на 1 кат, на простор од 360 метри квадратни новата продавница нуди поголем и подобар избор за врвно потрошувачко искуство.