Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Трчање

12.
Apr
2021
Трчање
Пристигнаа новите adidas SOLARBOOST 3 & SUPERNOVA+ патиките за трчање! Ние ги испробавме и сега ги споделуваме нашите впечатоци со вас.
25.
Mar
2021
Трчање
Кој може да трча trail? Одговорот е едноставен и јасен - секој! Ова е причината зошто оваа дисциплина стана толку популарна меѓу трчачите за време на пандемијата.
28.
Oct
2020
Трчање
Да се ​​најде вистинскиот пар патики за трчање не е лесно. Понудата на познати брендови е разновидна, перформансите варираат од модел до модел, а покрај тоа, има уште неколку важни карактеристики на кои треба да обрнете внимание. Сепак, со соодветен совет, ова пребарување може да биде многу едноставно.
13.
Oct
2020
Трчање
Иако есента пристигна – тоа не значи дека треба да се откажете од трчањето – без разлика дали трчате рекреативно или сте активен спортист.
04.
Aug
2020
Трчање
Добро е познато дека брендот Reebok е еден од најдобрите кога станува збор за дизајнот и перформансите на обувките и опрема за тренинг.
13.
Mar
2020
Трчање
Новото истражување на брендот adidas откри досега малку познати, но интересни податоци за тркачите ширум целиот свет. Откријте ги во овој текст.
12.
Dec
2019
Трчање
Новата Nike Shield колекција патики за трчање ќе ви го одземат вниманието од лошото време и ќе ви овозможат да се фокусирате на она што е најважно – задоволството од трчањето.
19.
Nov
2019
Трчање
Моделот е достапен за жени како и за мажи во продавниците на Sport Vision како и на нашиот online shop.
21.
Aug
2019
Трчање
Брзината е ставена во фокус кај новата Nike Zoom серија Fast Pack.
13.
Aug
2019
Трчање
Аdidas Ultraboost 19 можете да ги најдете во продавниците на Sport Vision како и на нашиот онлајн шоп.
30.
Jul
2019
Трчање
Проверете зашто Adidas Pulseboost HD e новиот израз за најдобро и побарајте го моделот во нашите продавници или на нашиот online shop.
19.
Apr
2019
Трчање
Дали си и ти еден од оние кои сакаат да ја почувстуваат разилката во иновација и подобрување на преформансите? Under Armour со гордост ги преставува новите Charged Rogue патики за трчање кои ги воодушевија спортистите и рекреативците низ целиот свет.
05.
Apr
2019
Трчање
Новите SOLARDRIVE патики за трчање достапни се во продавниците на Sport Vision како и на online shop.
04.
Apr
2019
Трчање
HOKA ONE ONE патиките за трчање можете да ги најдете во Sport Vision во Скопје City Mall како и на online shop.
22.
Mar
2019
Трчање
adidas со гордост ги претставува новите UltraBOOST модели кои се глобално познати по својот врвен комфорт и дизајн.
12.
Dec
2018
Трчање
Новите модели од колекција Nike Run Utility Pack можете да ги најдете во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.
12.
Sep
2018
Трчање
Моделот Nike Air Zoom Pegasus 35 и новата Nike колекција за трчање  можете да ги пронајдете во продавниците на Sport Vision, како и на Online shop.
22.
Jun
2018
Трчање
Новите adidas SOLARBOOST  машките и женски патики за трчање се достапни во Sport Vision Тетово – Палма Мол и online.
19.
Apr
2018
Трчање
adidas Running ги претстави новите  AlphaBOUNCE Beyond патики за трчање, силуета наменета за спортистите кои ги поместуваат споствените граници.
19.
Apr
2018
Трчање
од 19 -ти април до 5-ти мај овозможи -20% попуст на running патики и опрема
30.
Nov
2017
Трчање
Посебно дизајнираната колекција Nike Air Zoom Pegasus 34 Shield ги одушеви тркачите ширум светот.
13.
Nov
2017
Трчање
Собери го своето друштво и подгответе се за градските улици.
26.
Oct
2017
Трчање
Alphabounce моделите се првите патики за трчање кај кои иновациите и модерниот дизајн.
26.
Sep
2017
Трчање
Изработени со почетниците и искусните тркачи на ум, Nike Air Zoom Pеgаsus 34 е патика за трчање за мажи која има унапреден и полесен Flymesh материјал кој помага во намалувањето на топлината која се создава при трчање.