за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
МОЖЕШ ЛИ ПОБРЗО? – ПРОВЕРИ СО НОВАТА NIKE ZOOM ИНОВАЦИЈА
Трчање
21.08.2019.
Трчање

МОЖЕШ ЛИ ПОБРЗО? – ПРОВЕРИ СО НОВАТА NIKE ZOOM ИНОВАЦИЈА

21.08.2019.

Брзината е ставена во фокус кај новата Nike Zoom серија Fast Pack. Дизајнирани за да ги задоволат потребите на секој тркач – од маратонци од светската класа до оние кои трчаат рекреативно.

Благодарејќи на технологијата Nike Zoom Air во полна должина на ѓонот, обложена со Cushlon пена во средишниот дел и ултра-чувствителна Nike Zoom пена во подножјето, секоја патика од Nike Zoom семејството овозможува посебно искуство на секој тркач.

Fast Pack колекцијата со иновативни нијанси на неон зелена боја – ја претставува највидливата боја за човечкото око. Специјално за Nike, креирана е со посебна неон нијанса, која е наречена Nike Phantom Glow, бидејќи нејзината надворешност создава енергичен сјај, овозможува со сигурност секоја нијанса да биде забележана на стазата.

Најпопуларната Nike патика се враќа на пазарот со значајни иновации. Дополнителни отвори на мрежната конструкција на горниот дел, ја подобруваат прозрачноста на високотемпературните делови од стапалата. Појачан Flywire систем во средишниот дел, пружа сигурност при зголемување на брзината, додека тенкиот јазик и делот околу петата обезбедуваат поголема удобност.

Новите модели на патики за трчање Nike Air Zoom Pegasus 36, ги тестираa сестрите Tirunesh, Genzebe и Ejegayehu – членови на „најбрзото тркачко семејство на светот“ Dibaba, во планинскиот град во Етиопија, на надморска висина од 3000m.  Дури три од седумте сестри се добитнички на медали од Олимписки игри, светски првенства и носители се на неколку светски рекорди. Доминантноста на семејството Dibaba во светската атлетика е фасцинантна и историска, а патиките од најновата Fast Pack колекција се нивниот избор на стазата.

Новите Nike Zoom Air Pegasus 36 моделите побарај ги во продавниците на Sport Vision или на онлајн шоп.

Слични статии

12.
Sep.
Трчање
Моделот Nike Air Zoom Pegasus 35 и новата Nike колекција за трчање  можете да ги пронајдете во продавниците на Sport Vision, како и на Online shop.
30.
Nov.
Трчање
Посебно дизајнираната колекција Nike Air Zoom Pegasus 34 Shield ги одушеви тркачите ширум светот.