за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
PEGASUS го слави 35тиот роденден
Трчање
12.09.2018.
Трчање

PEGASUS го слави 35тиот роденден

12.09.2018.

Во изминатите 35 години постоење Nike Air Zoom Pegasus помина низ значајни промени во однос на технологијата – благодарејќи на секојдневните и многубројни тестирања во кои учествуваа најбрзите тркачи на светот.

Кога дојде време за унапредување на технологијата и креирањето на Nike Air Zoom Pegasus 35, дизајнерите се обратија до тркачите и нивните реакции на овој модел (вклучувајки го и најголемиот љубител на оваа франшиза - британскиот тркач  Mo Farah). Веднаш беше јасно дека некои перформанси на моделот воопшто не се доведуваат во прашање, а за некои делови потребно е подобрување.

ШТО НЕ СЕ ПРОМЕНИ:

  • Конструираната мрежа без шевови на горниот дел остана иста
  • Meѓу-ѓонот и понатаму е креиран од комбинација од Nike Air Zoom Air единица и пенести перничиња

ШТО Е НОВО:

  • Јазикот на патиката е засечен, заради полесно облекување/соблекување
  • Најниската дупка за врвка е помесетна нагоре за да се ослободи зоната на свиткување во предниот дел на стапалото и да овозможи оптимана флексибилност – промена која е направена како одговор на сугестијата од Mo Farah.
  • Петата е закосена за оптимизирање на првиот допир со подлогата и глаток премин (дополнително изгледа модерно и брзо).
  • Nike Zoom воздушното перниче е инспирирано од Vaporfly 4% моделот. Дизајнерите комбинираа две воздушни перничиња (кои се користени кај другите Pegasus модели) во едно кое потсетува на технологијата користена кај Vaporfly 4% . Zoom Air делот овозможува лесен премин и динамично амортизирање на движењето на стапалото при трчање.
  • Женствената силуета е со помека Cashlon пена креирана специјално за женското стапало.

Моделот Nike Air Zoom Pegasus 35 и новата Nike колекција за трчање  можете да ги пронајдете во продавниците на Sport Vision, како и на Online shop.

Слични статии

30.
Nov.
Трчање
Посебно дизајнираната колекција Nike Air Zoom Pegasus 34 Shield ги одушеви тркачите ширум светот.
26.
Sep.
Трчање
Изработени со почетниците и искусните тркачи на ум, Nike Air Zoom Pеgаsus 34 е патика за трчање за мажи која има унапреден и полесен Flymesh материјал кој по...
18.
Apr.
Трчање
Благодарејќи на најновите технолошки процеси во изработката на патиките, тимот на Nike дизајнери успешно спои неколку технологии кои го олеснуваат движењето,...