за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ТРЧАЊЕ ВО ЗИМСКИ УСЛОВИ БЕЗ ПРЕЧКИ - NIKE AIR ZOOM PEGASUS 34 SHIELD
Трчање
30.11.2017.
Трчање

ТРЧАЊЕ ВО ЗИМСКИ УСЛОВИ БЕЗ ПРЕЧКИ - NIKE AIR ZOOM PEGASUS 34 SHIELD

30.11.2017.

За време на зимскиот период се одржуваат помалку трки, но тоа е идеално време за тркачите да се подготват за следната сезона. Посебно дизајнираната колекција Nike Air Zoom Pegasus 34 Shield ги одушеви тркачите ширум светот, бидејќи на квалитетен и иновативен начин ги решава некои од најголемите потреби за трчање во зимски временски услови. Стручните лица од Nike за времето на креирањето на Shield моделите обрнале посебно внимание на технологијата на изработка која на тркачите ќе им овозможи да се чувствуваат удобно на патеката и во зимските денови.

Моделот Pegasus 34 продолжува со посебно изработениот горен дел, Zoom Air единицата и Cushlon пената кои овозможуваат стабилна амортизација. Dynamic Flywire помага во фиксирањето на стапалото за да можете да ги надминете поставените цели.

Подобрената Cushlon ST пената обезбедува мека и еластична, а истовремено и динамична амортизација со засилена поддршка. Дополнителната Duralon дувана гума во предниот дел исто така ја подобрува амортизацијата.

Некои од карактеристиките на новите модели се:

1.   Терморегулација – специфично дизајнираната внатрешност и квалитетни материјали во комбинација со надворешната заштита овозможува задржување на топлината, а со самото тоа и подолги тренинзи без оглед на временските услови.

2.   Водоотпорност –  за да бидат прилагодливи на различни временски услови патиките во целост се прекриени со водоотпорен заштитен слој кој го одржува стапалото суво за време на целиот тренинг.

3.   Струење на воздухот – земајќи ги предвид досегашните потреби на корисниците, посебно внимание е посветено да се обезбеди високо ниво на струење на воздухот во внатрешноста на самата патика.

4.   Стабилен преден дел – предниот дел на Nike Pegasus Shield патиките имаат специјално дизајниран преден дел кој спречува движења на стапалото кои можат да доведат до повреда и обезбедува сугурност при секое движење.

5.   Поцврст заден дел – дизајнот на задниот дел на патиката, посебно е прилагоден за потребите при трчање и на тој начин првиот допир со површината е дополнително ублажен.

6.   Рефлектирачка површина – земајќи предвид дека повеќето тркачи, посебно рекреативните, повеќе време во трчање поминуваат во доцните часови и во темница, Nike издизајнира и осмисли рефлектирачки елементи по целата површина на патиката и со тоа овозможи поголема сигурност во услови кога видливоста е намалена.

Покрај Nike Air Zoom Pegasus 34, Shield pack ги опфаќа и Nike Zoom Winflo 4 и Nike Zoom Span 2 моделите.

Nike Air Zoom Pegasus 34 Shield моделите и останатите Shield pack производи во одредени Sport Vision мултибренд продавници и online.

Слични статии

06.
Mar.
Трчање
Во овој текст ќе ги објасниме подобрувањата и придобивките од овие патики во споредба со претходните модели, и како и зошто ќе ви се допаднат.
15.
Jan.
Трчање
Иако можеби мислите дека кога ќе видите снег надвор од вашиот прозорец, побезбедно е да останете дома под ќебе и да ги оставите патиките за трчање до пролет,...
14.
Dec.
Трчање
Трките со пречки или OCR (трки на патека со пречки) се трки надвор од патот каде што покрај поминатите километри, треба да поминете и различни пречки долж па...
09.
Oct.
Трчање
Речиси секој тркач има свој совршен тајминг и причини зошто токму тоа време е најдобро за трчање.
13.
Jul.
Трчање
Ако трчањето е вашата редовна активност, тогаш правилната хидратација е важна лекција за вас.
15.
Jun.
Трчање
Најудобните патики за трчање конечно пристигнаа на глобалниот пазар.
12.
Jun.
Трчање
Клучот за успехот е во поставувањето реални цели, во добар план за обука и постојано охрабрување за таа навистина тешка задача.
12.
Jun.
Трчање
Ви предлагаме неколку начини да останете ментално ангажирани додека трчате.
16.
Jun.
Трчање
Asics Gel-Nimbus 24 патики со иновативна технологија која ќе ги промени перцепциите за трчањето.
07.
Jun.
Трчање
Се ближат деновите со високи температури, но и трчање коe полесно ќе го издржите во оваа облека за трчање. Еве ги моделите на кои треба да обратите внимание....