за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ADIDAS #TRUSTYOURRUN CHALLENGE
Трчање
23.04.2021.
Трчање

ADIDAS #TRUSTYOURRUN CHALLENGE

23.04.2021.

Почетокот на новата сезона беше обележан со малку пониски температури отколку што сме навикнати за овој период од годината, но тоа секако не нè спречи да поставиме нови лични рекоди на патеката. Трчачите секогаш сакаат подобро и повеќе - повеќе километри, повеќе енергија, поголема удобност, поголема доверба во опремата што ја носат и поголема самодоверба. А, за да верувате во себеси додека трчате, треба да им верувате и на патиките кои ги носите. adidas оваа сезона под мотото #TrustYourRun ја претстави новата колекција на патики за трчање SOLARBOOST 3  и SUPERNOVA +.

adidas #TrustYourRun challenge

Инсталирајте ја апликацијата Runtastic на adidas, истрчајте го вашето најдобро време на 5к со вклучена Runtastic апликација и направете screenshot од апликацијата со постигнатато време, screenshot од постигнатото време поставете го на Вашиот отворен (public) Instagram профил со таг @sportvisionmk и хаштаг #TrustYourRun.

Најдобрите резултати на 5к (мажи и жени) ќе бидат објавени на 10 мај на нашиот Instagram Story и ќе добијат патики по избор од новата adidas колекција за трчање SOLARBOOST 3 или SUPERNOVA +.

Слични статии

06.
Mar.
Трчање
Во овој текст ќе ги објасниме подобрувањата и придобивките од овие патики во споредба со претходните модели, и како и зошто ќе ви се допаднат.
15.
Jan.
Трчање
Иако можеби мислите дека кога ќе видите снег надвор од вашиот прозорец, побезбедно е да останете дома под ќебе и да ги оставите патиките за трчање до пролет,...
14.
Dec.
Трчање
Трките со пречки или OCR (трки на патека со пречки) се трки надвор од патот каде што покрај поминатите километри, треба да поминете и различни пречки долж па...
09.
Oct.
Трчање
Речиси секој тркач има свој совршен тајминг и причини зошто токму тоа време е најдобро за трчање.
13.
Jul.
Трчање
Ако трчањето е вашата редовна активност, тогаш правилната хидратација е важна лекција за вас.
15.
Jun.
Трчање
Најудобните патики за трчање конечно пристигнаа на глобалниот пазар.
12.
Jun.
Трчање
Клучот за успехот е во поставувањето реални цели, во добар план за обука и постојано охрабрување за таа навистина тешка задача.
12.
Jun.
Трчање
Ви предлагаме неколку начини да останете ментално ангажирани додека трчате.
16.
Jun.
Трчање
Asics Gel-Nimbus 24 патики со иновативна технологија која ќе ги промени перцепциите за трчањето.
07.
Jun.
Трчање
Се ближат деновите со високи температури, но и трчање коe полесно ќе го издржите во оваа облека за трчање. Еве ги моделите на кои треба да обратите внимание....