за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ТРЧАЊЕТО ВО ЗИМА Е ПОЛЕСНО СО ADIDAS PULSEBOOST HD WINTERIZED ПАТИКИТЕ ЗА ТРЧАЊЕ
Трчање
19.11.2019.
Трчање

ТРЧАЊЕТО ВО ЗИМА Е ПОЛЕСНО СО ADIDAS PULSEBOOST HD WINTERIZED ПАТИКИТЕ ЗА ТРЧАЊЕ

19.11.2019.

Да бидеме објективни - има многу малку луѓе (да не речеме дека и не постојат) кои можат и сакаат да трчаат во ладно време. Темнината веќе паѓа порано, а кога ќе ги додадеме ниските температури, ветерот и дождот, мотивацијата за трчањето, полека но сигурно се губи. Тоа сите го знаеме, но исто така тоа го знаат и дизајнерите од adidas, и решија барем да направат малку разлика во вашето ладно временско искуство. Оваа сезона, тие го воведоа новиот, подобрен модел на патиките adidas Pulseboost HD, кои и официјално се дел од групата на брендови кои ги имаат патики за оваа студена сезона.

Станува збор за adidas Pulseboost HD Winterized машки и женски патики за трчање, модели изработени од „балистички“ најлон кои придонесуваат за нивна поголема водоотпорност.

ШТО Е ОНА ШТО ЈА ИЗДВОЈУВА ADIDAS PULSEBOOST HD WINTERIZED КОЛЕКЦИЈАТА?

Иако се дизајнирани за зимски услови, новите патики за трчање adidas Pulseboost HD Winterized се плитки и имаат рефлективни детали кои додаваат за поголема видливоста на патеката. Сепак, рефлективните детали не се само практични, туку и многу впечатливи, па затоа сме сигурни дека изгледот на патиките ќе ви се допадне на прв поглед.

Она што е уште повозбудливо кај моделот Pulseboost HD Winterized е надградениот ѓон на Continental Adaptive Traxion, кој гарантира одличен грип и во суви и во влажни услови. Добрата вест е дека можете да ги носите овие патики и на бетон, дури и кога најмногу врне и да бидете сигурни дека нема да се лизнете.

Стабилноста на трчање е подобрена и со Boost HD меѓуѓонот, кој гарантира максимално закрепнување на енергијата со секој чекор. Ненадејните запирања, брзите промени во правецот повеќе нема да бидат проблем за тркачите. Благодарение на нивниот плиток дизајн, но и фактот дека Pulseboost HD Winterized патики се прилагодуваат на подножјето во најголема мерка и целосно го затвораат, менувањето на насоките ќе биде уште полесно и постабилно. Тоа не е сè! Новата подлога е изработена од Continental Adaptive Traxion, што е уште една гаранција за целосна стабилност на која било подлога.

КАДЕ МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ ADIDAS PULSEBOOST HD WINTERIZED ПАТИКИТЕ ЗА ТРЧАЊЕ?

Моделот е достапен за жени како и за мажи во продавниците на Sport Vision како и на нашиот Online shop на линкот, каде што што испораката е целосно бесплатна.

Слични статии

22.
Mar.
Трчање
adidas со гордост ги претставува новите UltraBOOST модели кои се глобално познати по својот врвен комфорт и дизајн.
22.
Jun.
Трчање
Новите adidas SOLARBOOST  машките и женски патики за трчање се достапни во Sport Vision Тетово – Палма Мол и online.
18.
Apr.
Трчање
На радост на сите љубители на трчањето, оваа пролет на пазарот на Македонија пристигнаа нови, стилизирани патики со уникатна и револуционерна BOOST технологи...