за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE SHIELD:  ЗА ТРЧАЊЕ ПО ВРНЕЖЛИВО, ЛАДНО И ТМУРНО ВРЕМЕ
Трчање
12.12.2019.
Трчање

NIKE SHIELD: ЗА ТРЧАЊЕ ПО ВРНЕЖЛИВО, ЛАДНО И ТМУРНО ВРЕМЕ

12.12.2019.

Периодот на ладно, врнежливо и зимско време ни пристигна. Деновите се пократки, ноќите се подолги, а времето е ладно и се помалку има сонце, што дефинитивно не им е во прилог на тркачите. Во вакви услови, брендовите пронаоѓаат различни начини за да им помогнат на тркачите и да им пружат поголема поддршка за трчање во овој период. Еден од начините е Nike Shield колекција на Nike.

Меѓу моделите кои можат да се најдат во понудата се новите: Nike Odyssey React Shield 2 и Nike Air Zoom 36 Shield.

Двата модели се прилагодени за зимските услови и во нивната изработка се користени лесни а квалитетни матријали, кои се водоотпорни.

Nike Odyssey React Shield 2 – модел прилагоден на темпото на секој тркач

Nike Odyssey React Shield 2 патиката за трчање е модел кој е многу полесен од претходната негова верзија, но ви дава подеднаква удобност при трчањето. Материјалот користен при изработка на горниот дел е водоотпорен, па вашите стапала би биле суви за време на трчањето. Лепливиот гумен ѓон ви овозможува одлично движење во влажни услови додека Zoom Air единицата кај петицата е доста потенка во однос на претходната верзија, што ви гарантира поврат на енергијата со секој чекор. Рефлектирачките елементи во предниот, задниот и страничниот дел овозможуваат одлична видливост дури и во најтешките временски услови.

Nike Air Zoom 36 Shield – патики кои му пркосат на зимското време

Nike Air Zoom 36 Shield е уште еден тркачки модел наменет за зимските услови. Горниот дел кој не пропушта вода, лепливиот ѓон и Air Zoom единицата се гаранција за максимална удобност,  движење и стабилност за време на трчањето.

Новата Nike Shield колекција патики за трчање ќе ви го одземат вниманието од лошото време и ќе ви овозможат да се фокусирате на она што е најважно – задоволството од трчањето. Моделите можете да ги најдете во нашите продавници или на нашиот online шоп, заедно со останатиот дел од опремата за трчање на Nike.

Слични статии

12.
Sep.
Трчање
Моделот Nike Air Zoom Pegasus 35 и новата Nike колекција за трчање  можете да ги пронајдете во продавниците на Sport Vision, како и на Online shop.
30.
Nov.
Трчање
Посебно дизајнираната колекција Nike Air Zoom Pegasus 34 Shield ги одушеви тркачите ширум светот.