Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Новости
31.05.2016.

НОВА ДИМЕНЗИЈА NIKE FREE КОЛЕКЦИЈА

По повеќе од десет години работа на иновацијата на Nike Free колекција, познатиот спортски бренд Nike ги претставува своите нови модели на патики во фамилијата на FREE. Секој од Free моделите се карактеризираат со единствен ѓон, дизајниран да овозможи природни движења на спортистите, зајакнување на стапалата и да ги подобри нивните спортски перформанси, без обзира дали е во прашање трчање или тренинг.

Врз основа на најнови студии кои откриваат како стапалото се шири и собира при удар и  при отскокнување од земја, докажано е дека новиот флексибилен ѓон на Nike Free моделите се движи природно како тело и нозе да реагираат на сила. Таков флексибилен ѓон, со длабоки џебови, успешно апсорбира сила и дозволува свиткување и често менување на обликот, без разлика дали спортистот ќе се движи линеарно или низ повеќе линии за време на трчање.

Кога е во прашање трчање, на секој тркач најважно му е да поседува одредени динамични движења, кои ги овозможуваат новите Nike Free Run Motion Flyknit со својата 3D структура. Во оваа колекција тука се и лесните Nike Free Run Flyknit модели, како и Nike Free Run  - со горен дел направен од мрежа на флексибилна подршка со потполно нов и мек пенаст дел за дополнителна удобност под нозете.

Со лесен и скоро невидлив горен дел и флексибилен ѓон, Nike Free колекцијата успешно се спојува со природното и здраво движење на самото стапало со заштита на вообичаени и традиционални Nike патики. Новите Nike Free модели се патики за сите оние кои посакуваат максимална природност на движење на големи далечини.

Моделите од новата Nike Free колекција можете да ги погледнете OBДE.


 

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

11.
Feb.
2021.
Трендови
Време е да ви ги претставиме сите трендови кои ќе ја одбележат пролетната сезона оваа година.
04.
Feb.
2021.
Фудбал
Приказната за легендарните копачки adidas PREDATOR доби продолжение кое сите со нетрпение го очекуваа. Моделот PREDATOR FREAK пристигна во нашите продавници,...
02.
Feb.
2021.
Занимливости
Деновите кои ги поминувате дома, освен за тренинг, можете да ги искористите и за уживање со документарци кои го носат епитетот за најдобри на сите времиња. О...
26.
Jan.
2021.
Тренинг
Ако стомакот е ваша проблематична зона, не само кога зборуваме за слабеење и вишок маснотии, туку и за дефинирање на стомакот, треба да знаете дека не сте са...
14.
Jan.
2021.
Тренинг
И покрај тоа што празниците сè уште не се завршени, време е да почнеме да вежбаме со цел да ги согориме сите вишок калории. Ви претставуваме 30-минуте...
11.
Jan.
2021.
Новости
Дали ги донесовте вашите новогодишни резолуции за 2021 година? По годината која постави многу предизвици, ве покануваме да продолжите да се грижите за себе и...
04.
Jan.
2021.
Трендови
Започнува потрагата по подароци и ви предлагаме да подарите за време на овие празници некои од нашите избрани комбинации на љубителите на спортскиот стил.
18.
Dec.
2020.
Тренинг
Plank е една од најдобрите вежби за целото тело. Погледнете кои динамични вежби можете да ги направите дома.
10.
Dec.
2020.
Трендови
Ако се прашувате кои јакни се апсолутен тренд оваа есен и зима, нашиот одговор е дека нема правила. Подеднакво обожаваме да носиме и кратки и долги модели во...
06.
Dec.
2020.
Новости
Започна сезоната на ВРЕДНИ НАГРАДИ со SPORT VISION и VISA!
string(0) ""
string(0) ""