Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE W NSW ESS FLC CREW CLCTN RE
NIKE W NSW ESS FLC CREW CLCTN RE
NIKE W NSW ESS FLC CREW CLCTN RE
NIKE W NSW ESS FLC CREW CLCTN RE
NIKE W NSW ESS FLC CREW CLCTN RE
NIKE W NSW ESS FLC CREW CLCTN RE
Женски дуксер
Код на производ:
(DJ6937-610)
NIKE

NIKE W NSW ESS FLC CREW CLCTN RE

Вметнете ги вашите омилени производи во корпичка и добијте дополнителен попуст од 10% за секоја сметка над 2990 ден, 15% за сметка над 4990 ден и дури 20% за сметка над 6990 ден! Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.
*попустот се пресметува автоматски 

Претходна цена
4.490 ДЕН
Моментална цена
4.490 ДЕН
Моментална цена
4.490 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear Collection Essentials Fleece е женски дуксер со широк крој направен од рециклирани материјали. Логото Swoosh се наоѓа однапред и е направено од Nike Grind, материјал кој се добива со рециклирање на спортски обувки и вишок генериран во процесот на производство. Дизајниран да паѓа на колковите со својот опуштен, простран крој, овој дуксер има и спуштени раменици и широки ракави за да постигне безгрижен изглед и пријатно чувство. Неговата издржлива ткаенина е направена од најмалку 75% рециклирани и органски материјали, а мазната површина и модерниот дизајнот ви обезбедуваат пријатност и урбан стил во едно. Безбојната верзија на овој дуксер ви дава природен изглед кој нагласува дека сте еколошки свесна личност. Еластичните делови на ракавите и околу половината ви даваат удобно чувство и ги спречуваат несаканите поместувања. Спецификација: Женски дуксер – lifestyle Модел: loose fit Еластични делови на ракавите и околу половината Материјал: 80% памук / 20% полиестер .
Подетално

Nike Sportswear Collection Essentials Fleece е женски дуксер со широк крој направен од рециклирани материјали. Логото Swoosh се наоѓа однапред и е направено од Nike Grind, материјал кој се добива со рециклирање на спортски обувки и вишок генериран во процесот на производство. Дизајниран да паѓа на колковите со својот опуштен, простран крој, овој дуксер има и спуштени раменици и широки ракави за да постигне безгрижен изглед и пријатно чувство. Неговата издржлива ткаенина е направена од најмалку 75% рециклирани и органски материјали, а мазната површина и модерниот дизајнот ви обезбедуваат пријатност и урбан стил во едно. Безбојната верзија на овој дуксер ви дава природен изглед кој нагласува дека сте еколошки свесна личност. Еластичните делови на ракавите и околу половината ви даваат удобно чувство и ги спречуваат несаканите поместувања.
Спецификација:

 • Женски дуксер – lifestyle
 • Модел: loose fit
 • Еластични делови на ракавите и околу половината
 • Материјал: 80% памук / 20% полиестер
Карактеристика Вредност
Категорија Дуксер
Пол Женски
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X 1X
2X 2X
3X 3X
2XS 2XS
XS XS
YSM
SM
S S
YMD
MD
M M
YLG
YXL
LG
L L
XL XL
2XL 2XL
3XL
4XL
NS
Остави оценка
Trenutno nema komentara
Помош