Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Машки дуксер
Код на производ:
(DM4672-498)
NIKE

NIKE Sportswear

 Само на Sport Vision web shop до 19.мај.те чека дополнителен попуст од  10% на издвоената понуда. Избери го твојот омилен производ, вметни го во корпичка и попустот ќе биде автоматски пресметан! Комплетната понуда погледни ја ТУКА.

Претходна цена
4.790 ДЕН
Моментална цена
4.790 ДЕН
Моментална цена
4.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear машкиот спортски дуксер нуди чиста удобност и стил на спортското наследство. Инспириран од оригиналната Nike Windrunner јакна од 1978 година, овој дуксер има идентичен Chevron дизајн од 26 степени преку градите, за култен изглед. Плетената ткаенина ви овозможува да останете топли и да се чувствувате удобно, додека прилагодливата капуљача ви овозможува да ја прилагодите покриеноста. Nike Sportswear машкиот спортски дуксер со капуљача е изработен од најмалку 75% рециклиран материјал. Спецификација: Модел: Standard fit Еластични делови на ракавите и појасот Затворање со патент по целата должина Предни џебови Машинско перење Состав : 100% полиестер.
Подетално

Nike Sportswear машкиот спортски дуксер нуди чиста удобност и стил на спортското наследство. Инспириран од оригиналната Nike Windrunner јакна од 1978 година, овој дуксер има идентичен Chevron дизајн од 26 степени преку градите, за култен изглед. Плетената ткаенина ви овозможува да останете топли и да се чувствувате удобно, додека прилагодливата капуљача ви овозможува да ја прилагодите покриеноста. Nike Sportswear машкиот спортски дуксер со капуљача е изработен од најмалку 75% рециклиран материјал.
Спецификација:

 • Модел: Standard fit
 • Еластични делови на ракавите и појасот
 • Затворање со патент по целата должина
 • Предни џебови
 • Машинско перење
 • Состав : 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Основна поделба Текстил
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош