Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ASICS Gel-Sonoma 6
ASICS Gel-Sonoma 6
ASICS Gel-Sonoma 6
ASICS Gel-Sonoma 6
ASICS Gel-Sonoma 6
ASICS Gel-Sonoma 6
ASICS Gel-Sonoma 6
ASICS Gel-Sonoma 6
ASICS Gel-Sonoma 6
ASICS Gel-Sonoma 6
Женски патики за трчање
Код на производ:
(1012A922-900)
ASICS

ASICS Gel-Sonoma 6

Претходна цена
5.490 ДЕН
Моментална цена
5.490 ДЕН
Цена со попуст
4.392 ДЕН
Заштеда: 1.098 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3.5 3.5
 • 4 4
 • 4.5 4.5
 • 5 35.5 22.5
 • 5.5 36 22.75
 • 6 37 23
 • 6.5 37.5 23.5
 • 7 38 24
 • 7.5 39 24.5
 • 8 39.5 25
 • 8.5 40 25.25
 • 9 40.5 25.5
 • 9.5 41.5 26
 • 10 42 26.5
 • 10.5 42.5 27
 • 11 43.5 27.5
 • 11.5 44 28
 • 12 44.5 28.5
 • 13 13
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
ASICS GEL-SONOMA 6 се женски патики за патеки, идеални за нерамни планински патеки, помалку тешки искачувања и врвно уживање во планинарењето. Природата е наше игралиште. Фокусот оваа сезона беше да го подобриме вклопувањето на горниот дел, така што имплементиравме нов последен дизајн кој обезбедува посигурно вклопување во средината на стапалото и петицата, додека поширокиот простор на прстите овозможува совршена удобност. Од удобност до функционалност, постојат сите услови за уживање во природата. Синтетичките шевови на преклопите се дизајнирани да ја подобрат издржливоста, а истовремено да помагаат да се задржат стапалата сигурни и да се намали лизгањето. Удобноста на шарите доаѓа од средниот ѓон со целосна должина AMPLIFOAM™ и единицата за амортизирање со технологија GEL™, стратешки поставени таму каде што на тркачите им е потребна најголема апсорпција на удари. За да ја зголемиме мекоста со секој чекор, вклучивме ORTHOLITE™ чорап за врвна удобност. Гумениот ѓон со повеќенасочна рачка обезбедува сигурност и самодоверба. Спецификација: Женски патики за патека Класично врвкање Плиток профил GEL™ технологија AMPLIFOAM™ среден ѓон ORTHOLITE™ Гумен ѓон.
Подетално

ASICS GEL-SONOMA 6 се женски патики за патеки, идеални за нерамни планински патеки, помалку тешки искачувања и врвно уживање во планинарењето. Природата е наше игралиште. Фокусот оваа сезона беше да го подобриме вклопувањето на горниот дел, така што имплементиравме нов последен дизајн кој обезбедува посигурно вклопување во средината на стапалото и петицата, додека поширокиот простор на прстите овозможува совршена удобност. Од удобност до функционалност, постојат сите услови за уживање во природата. Синтетичките шевови на преклопите се дизајнирани да ја подобрат издржливоста, а истовремено да помагаат да се задржат стапалата сигурни и да се намали лизгањето. Удобноста на шарите доаѓа од средниот ѓон со целосна должина AMPLIFOAM™ и единицата за амортизирање со технологија GEL™, стратешки поставени таму каде што на тркачите им е потребна најголема апсорпција на удари. За да ја зголемиме мекоста со секој чекор, вклучивме ORTHOLITE™ чорап за врвна удобност. Гумениот ѓон со повеќенасочна рачка обезбедува сигурност и самодоверба.
Спецификација:

 • Женски патики за патека
 • Класично врвкање
 • Плиток профил
 • GEL™ технологија
 • AMPLIFOAM™ среден ѓон
 • ORTHOLITE™
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд ASICS
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  3.5
  4
  4.5
  5 35.5 22.5
  5.5 36 22.75
  6 37 23
  6.5 37.5 23.5
  7 38 24
  7.5 39 24.5
  8 39.5 25
  8.5 40 25.25
  9 40.5 25.5
  9.5 41.5 26
  10 42 26.5
  10.5 42.5 27
  11 43.5 27.5
  11.5 44 28
  12 44.5 28.5
  13
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1012B387-001
  7.512 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики 1012A921-017
  5.032 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.290 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1012B288-002
  7.512 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.390 ДЕН
  Помош