Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ICEPEAK Japeri
Детска јакна
Код на производ:
(50101670I-220)
ICEPEAK

ICEPEAK Japeri

Одберете подароци со кои ќе ја покажете вашата љубов кон саканата личност и искористете дополнителни 10% на веќе намалената и дури 20% на НОВАТА колекција! Целата понуда можете да ја погледнете овде

Претходна цена
4.590 ДЕН
Моментална цена
4.590 ДЕН
Цена со попуст
3.672 ДЕН
Заштеда: 918 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 62
 • 68 68
 • 74 74
 • 80 80
 • 86 86
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 134
 • 140 9-10г.
 • 146 146
 • 152 11-12г.
 • 158 158
 • 164 13-14г.
 • 170 170
 • 176 14-15г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
ICEPEAK JAPERI е детска скијачка јакна со капа за помлади момчиња. Изработен е од два слоја, водоотпорната мембрана е залепена со мултифункционален материјал, а има и залепени критични шевови. Посебно внимание е посветено на дизајнот на овој артикал A.V.S ACTIVE, што значи дека е погоден и за поинтензивни и за порелаксирани активности. Јакната е водоотпорна, што значи дека материјалот е обработен за да одбие вода без употреба на PFC. Има отстранлива капа и фиксна снежна бариера. Џебовите се затвораат, а јакната има и џеб за мапа. Шарениот дизајн ќе ве привлече на прв поглед. Направено во согласност со прописите за безбедност на децата. Спецификација: Детска скијачка јакна за помлади момчиња Висока јака Капа што се откачува Целосен патент Водоотпорна Се затвораат џебовите Состав: 100% полиестер.
Подетално

ICEPEAK JAPERI е детска скијачка јакна со капа за помлади момчиња. Изработен е од два слоја, водоотпорната мембрана е залепена со мултифункционален материјал, а има и залепени критични шевови. Посебно внимание е посветено на дизајнот на овој артикал A.V.S ACTIVE, што значи дека е погоден и за поинтензивни и за порелаксирани активности. Јакната е водоотпорна, што значи дека материјалот е обработен за да одбие вода без употреба на PFC. Има отстранлива капа и фиксна снежна бариера. Џебовите се затвораат, а јакната има и џеб за мапа. Шарениот дизајн ќе ве привлече на прв поглед. Направено во согласност со прописите за безбедност на децата.
Спецификација:

 • Детска скијачка јакна за помлади момчиња
 • Висока јака
 • Капа што се откачува
 • Целосен патент
 • Водоотпорна
 • Се затвораат џебовите
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Деца-момчиња
  Намена Скијање
  Бренд ICEPEAK
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62
  68
  74
  80
  86
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  110 4-5г.
  116 5-6г.
  122 6-7г.
  128 7-8г.
  134
  140 9-10г.
  146
  152 11-12г.
  158
  164 13-14г.
  170
  176 14-15г.
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Јакна 50101670I-939
  3.672 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.590 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна 50103564I-390
  4.312 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна 50100553I-395
  Prosecna ocena:
  ocena
  1
  ocena
  1
  2.145 ДЕН
  Заштеда 50%
  4.290 ДЕН
  Помош