Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Jordan Sport
NIKE Jordan Sport
NIKE Jordan Sport
NIKE Jordan Sport
NIKE Jordan Sport
NIKE Jordan Sport
NIKE Jordan Sport
NIKE Jordan Sport
NIKE Jordan Sport
NIKE Jordan Sport
Машки дуксер
Код на производ:
(DQ7327-091)
NIKE

NIKE Jordan Sport

Претходна цена
4.790 ДЕН
Моментална цена
4.790 ДЕН
Моментална цена
4.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Jordan машкиот дуксер ја комбинира вашата љубов кон омилениот материјал од руно со линијата на дуксери од Jordan колекцијата. Дали одржувате кошаркарски стил на облекување надвор од теренот? Овој дуксер ќе ви овозможи да се чувствувате удобно и да изгледате модерно и опуштено во секое време каде ѝ да се наоѓате. Без разлика дали вежбате или одмарате, обезбедете си целодневна удобност во Nike Jordan Sport машкиот дуксер. Dri-Fit руното е направено од најмалку 75% рециклиран материјал. Лесниот француски фротир е мека, додека технологијата за исфрлање пот ви помага да останете суви. Линиите на шевовите се инспирирани од оригиналната Wings јакна, а моделот го носи духот на наследството. Ребрестите манжетни, рабови и странични панели се растегливи и го следат секое ваше движење без да го попречуваат слободното движење. Спецификација: Машки дуксер Класичен крој Преден џеб Технологија Dri-Fit Ребрести манжетни и пораб Капуљача со учкур Печатена графика Состав: 61% памук, 39% полиестер .
Подетално

Nike Jordan машкиот дуксер ја комбинира вашата љубов кон омилениот материјал од руно со линијата на дуксери од Jordan колекцијата. Дали одржувате кошаркарски стил на облекување надвор од теренот? Овој дуксер ќе ви овозможи да се чувствувате удобно и да изгледате модерно и опуштено во секое време каде ѝ да се наоѓате. Без разлика дали вежбате или одмарате, обезбедете си целодневна удобност во Nike Jordan Sport машкиот дуксер. Dri-Fit руното е направено од најмалку 75% рециклиран материјал. Лесниот француски фротир е мека, додека технологијата за исфрлање пот ви помага да останете суви. Линиите на шевовите се инспирирани од оригиналната Wings јакна, а моделот го носи духот на наследството. Ребрестите манжетни, рабови и странични панели се растегливи и го следат секое ваше движење без да го попречуваат слободното движење.
Спецификација:

 • Машки дуксер
 • Класичен крој
 • Преден џеб
 • Технологија Dri-Fit
 • Ребрести манжетни и пораб
 • Капуљача со учкур
 • Печатена графика
 • Состав: 61% памук, 39% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош