Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

COLMAR Padded
COLMAR Padded
COLMAR Padded
COLMAR Padded
COLMAR Padded
COLMAR Padded
COLMAR Padded
COLMAR Padded
COLMAR Padded
COLMAR Padded
COLMAR Padded
COLMAR Padded
Машка јакна
Код на производ:
(1398-1VC-579)
COLMAR

COLMAR Padded

Претходна цена
33.390 ДЕН
Моментална цена
33.390 ДЕН
Цена со попуст
26.712 ДЕН
Заштеда: 6.678 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 18 18
 • 20 20
 • 22 22
 • 24 24
 • 26 26
 • 28 28
 • 30 30
 • 32 32
 • 34 34
 • 36 36
 • 38 38
 • 40 40
 • 42 42
 • 44 44
 • 46 46
 • 48 48
 • 50 M
 • 52 L
 • 54 L
 • 56 XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Машката скијачка јакна COLMAR PADDED е изработена од два еластични, водоотпорни (15.000 mm) и дишечки (15.000 g/m2/24) материјали. Комбинацијата на два материјали кои изгледаат различно е единствена за овој модел, кој претставува олицетворение на колекцијата. Разновидност и мултифункционалност. Ова е расположението што нè тера да создадеме сеопфатна техничка гардероба. Иако е преполна со удобности за снег, вклучително и капата што може да се прошири за да се носи преку кацига, чистиот и минималистички изглед на оваа јакна може да биде совршен додаток на вашата зимска облека надвор од патеката. Употребата на рециклирана ткаенина, вата и еколошки водоотпорен третман Teflon EcoElite™ се дел од проектот Colmar Green Path, кој има за цел да ја почитува животната средина во најголема можна мера. Спецификација: Машка јакна за скијање Тефлон EcoElite™ еколошки водоотпорен третман Водоотпорен патент Повеќенаменски внатрешни џебови Удобно вклопување Џеб за ски карта Капата што може да се отстрани или продолжи за да се носи преку кацига Отвори за вентилација со патенти Внатрешни еластични манжетни Врвки на долниот отвор и капата Материјал: 100% полиестер Внатрешен материјал: 97% полиестер / 3% еластин Материјал за полнење: 100% полиестер.
Подетално

Машката скијачка јакна COLMAR PADDED е изработена од два еластични, водоотпорни (15.000 mm) и дишечки (15.000 g/m2/24) материјали. Комбинацијата на два материјали кои изгледаат различно е единствена за овој модел, кој претставува олицетворение на колекцијата. Разновидност и мултифункционалност. Ова е расположението што нè тера да создадеме сеопфатна техничка гардероба. Иако е преполна со удобности за снег, вклучително и капата што може да се прошири за да се носи преку кацига, чистиот и минималистички изглед на оваа јакна може да биде совршен додаток на вашата зимска облека надвор од патеката. Употребата на рециклирана ткаенина, вата и еколошки водоотпорен третман Teflon EcoElite™ се дел од проектот Colmar Green Path, кој има за цел да ја почитува животната средина во најголема можна мера. Спецификација:

 • Машка јакна за скијање
 • Тефлон EcoElite™ еколошки водоотпорен третман
 • Водоотпорен патент
 • Повеќенаменски внатрешни џебови
 • Удобно вклопување
 • Џеб за ски карта
 • Капата што може да се отстрани или продолжи за да се носи преку кацига
 • Отвори за вентилација со патенти
 • Внатрешни еластични манжетни
 • Врвки на долниот отвор и капата
 • Материјал: 100% полиестер
 • Внатрешен материјал: 97% полиестер / 3% еластин
 • Материјал за полнење: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Скијање
  Бренд COLMAR
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  18
  20
  22
  24
  26
  28
  30
  32
  34
  36
  38
  40
  42
  44
  46
  48
  50 M
  52 L
  54 L
  56 XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош